Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.01.09, 20:59   #2
oneyouu
Ziyaretçi
oneyouu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular:
Mesajlar: n/a
Rep Derecesi :
Ruh Halim:
Standart Cevap: Tarihsel Fotoğraflarlar ile Olaylar | Ödüllü Fotoğraflar


Tarihsel Fotoğraflarla, Olaylar

(1981 - 2004)1981 Manuel Pérez Barriopedro (İspanya)
Ödüllü kare, Albay Molina ve askeri polisin İspanya Parlamentosu'nu rehin aldığı 23 Şubat 1981'de çekildi. Rutin bir parlamento günü yaşayacağını zanneden İspanyol fotoğrafçı filmleri ayakkabısında sakladı.1982 Robin Moyer (ABD)Beyrut'taki kamplarda katledilen Filistinli mülteciler... ABD'li Moyer, dayanılmaz koku arasında fotoğrafları çekmeye çalışırken İsrailli askerlerin şakalaştığını duyuyordu. Katiller hiç bir zaman yargı karşısına çıkmadı
.

1983 Mustafa Bozdemir (Türkiye)


30 Ekim 1983'te Koyunören'de meydana gelen depremde, Türk annenin 5 çocuğunun ölüsünü gördüğü andaki tepkisi yürekleri parçaladı.


1984 Pablo Bartholomew (Hindistan)


Hindistan'da Union Carbide adlı ABD şirketinin kimyasal madde fabrikasından sızan zehirli gazlar,binlerce kişinin ölmesine ve sakat kalmasına yol açtı.1985 Frank Fournier (Fransa)


Kolombiya'da 12 yaşındaki Omayra Sanchez, Nevado del Ruiz Yanardağı'nın faaliyete geçmesiyle oluşan enkazın altında kaldı. Onu ayık tutmaya çalışan fotoğrafçının çabalarına rağmen 60 saat sonra bilincini kaybeden genç kız öldü...1986 Alon Reininger (ABD)
ABD'li Ken Meeks'in cildi AIDS'e bağlı bir hastalıktan ötürü yaralarla kaplandı
1987 Anthony Suau (ABD)Güney Kore'de bir anne, Başkanlık seçiminde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla katıldığı gösteride tutuklanan oğlu için özür ve af diliyor.

1988 David Turnley (ABD)
Boris Abgarzian, Ermenistan'daki depremde ölen 17 yaşındaki oğlu için ağlıyor1989 Charlie Cole (ABD)Çin'de bir gösterici, demokratik reformlar için yapılan protestolar sırasında tankların karşısına dikiliyor

1990 Georges Merillon (Fransa)Yugoslavya'nın Kosova'nın özerkliğini kaldırma kararının protesto edildiği gösteride ölen 27 yaşındaki Elshani Nashim'in evinde acı ve yas vardı...
1991 David Turnley (ABD)


ABD'li Çavuş Kozakiewicz, Körfez Savaşı'nda dost ateşi sonucu ölen en iyi arkadaşı Andy Alaniz'in ardından gözyaşlarını tutamıyor.
1992 James Nachtwey (ABD)Somali'de bir anne, kıtlık sonucu ölen çocuğunun cansız bedenini kaldırıyor.1993 Larry Towell (Kanada)Gazze Şeridi'ndeki Filistinli çocuklar oyuncak tabancalarıyla...


1994 James Nachtwey (ABD)Ruanda'da bu adam Tutsi isyancılarıyla konuştuğu gerekçesiyle askerler tarafından bu hale getirildi.1995 Lucian Perkins (ABD)


Çeçen savaşçılarla Rus ordusu arasında kalan Çeçen mülteciler otobüsle Grozni'ye yol alıyor. Otobüsün arka camından bakan çocuk ise tüm bu olanları sembolize etmek ister gibi...1996 Francesco Zizola (İtalya)Angola'daki iç savaşta öldürülen ve şok içinde yaşayan küçük çocuklar.
1997 Hocine (Cezayir)


Cezayir'de bir kadın ölü ve yaralıların getirildiği hastane kapısında ağlarken...

1998 Dayna Smith (ABD)


Kosova'ya Özgürlük Ordusu savaşçısı olan kocasının öldürülmesinin ardından akraba ve dostları cenazede acılı kadını rahatlatmaya çalışıyor.
1999 Claus Bjørn Larsen (Danimarka)Yaralı Arnavut, mültecilerin yaşadığı sokaklarda bandajlar içinde yürüyor

2000 Lara Jo Regan (ABD)ABD'deki kaçak yaşayan göçmen Meksikalıların bir günü...
2001 Erik Refner (Danimarka)


Pakistan'daki kampa hayata veda eden bir Afgan mülteci çocuk cenazesi için hazırlanıyor.2002 Eric Grigorian (ABD)


İran'da asker ve köylüler, depremde ölen kurbanlar için mezar kazıyorlar. Bir çocuk ise ölen babasının pantolonuna sıkı sıkı sarılmış, yanıbaşındaki boşluğa babasının gömülmesini bekliyor


2003 Jean-Marc Bouju (Fransa)Iraklı adam, savaş esirlerinin tutulduğu bölgede çocuğunu rahatlatmaya çalışıyor.

2004 Arko Data (Hindistan)

Hint kadın, tsunami faciasında ölen yakını için ağlıyor..


  Alıntı ile Cevapla