Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.01.09, 01:32   #1
Mausi
Ziyaretçi
Mausi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular:
Mesajlar: n/a
Rep Derecesi :
Ruh Halim:
Standart ingiltere'de Dil Egitimi

İngiltere, İngilizce ögretmek konusunda gelenekselleşmiş bir seçkinlige sahiptir. Dünyada dil ögretmek konusunda izlenen yöntemler konusunda da hep başı çekmiştir. British Council "English UK" olarak adlandırılan programı ile İngiltere'de yaklaşık 330 kadar okulun verdigi servislerin kalitesini garantiler. Bunun anlamı; onaylanmış bir okul seçtiginiz zaman egitiminiz dogru egitim almış ögretmenler tarafından dogru şekilde işletilen ve güvenli bir yerde egitim alacagınızdır.

İngiltere'de dil kursuna kabul edilmek için genellikle ögrencilerden herhangi resmi bir nitelik beklenmez. İngiltere'de İngilizce kursları dilin ezberleyerek degil kullanılarak ögrenileceginin üstünde durur. İngiltere'de dil okullarının süreleri iki haftadan bir yıla kadar uzayabilir. İngiltere'deki dil okullarının, degerlendirme yöntemleri sürekli ödev kontrolünden kurs sonu sınavına kadar degişkenlik gösterebilir. Üniversite ve Kolejlerin bünyelerinde bu tip ayrı alınabilen kursların yanı sıra lisans yada lisansüstü egitim gibi akademik programlarla alabileceginiz "in-sessional" olarak adlandırılan dil destek kursları da vardır.

İngiltere'de Dil Egitimi Seçenekleri:


Genel İngilizce:

Yeni başlayanlardan itibaren her seviyeye hitap edebilen kurslar. Hem yetişkinlere hem çocuklara kurslar.
Akademik Amaçlı Dil Kursları:

Akademik çalışmalar için gerekli seviyeye ulaşmak isteyen ögrencilere yöneliktir.
Üniversite Öncesi Hazırlık Kursları:

Bu kurslar ingilizce seviyesi istenen akademik düzeyin hemen altında olan üniversite ögrencilerine yöneliktir.
Özel Amaçlı İngilizce Kursları:

Resim, Bankacılık, Finans, Bilgisayar,Elektronik, Mühendislik,Moda, Uluslararası Ticaret,İşletme, Pazarlama ve Halkla İlişkiler,Tıp, Ofis idaresi, Havacılık, Fen ve Teknoloji (veya sizin ihtiyacınız dogrultusunda hazırlanan mesleki kurslar), Teknisyenler, Turizm ve ögretmenlik gibi profesyonel dallarda gerekli olan kelime hazinesi ve teknikleri ögretir.
Tatil Kursları:

Bu kurslar Haziran ile Agustos arasında veya Mart / Nisan arasında devam eder. Dersin yanı sıra aktiviteleri de kapsar.Hem yetişkinler hem de çocuklar için kurslar vardır.
Ögretmenlere Yönelik Kurslar; Yabancı Dil Olarak İngilizce Ögretme(TEFL) ve Anadili İngilizce Olmayanlara Ögretme(TESOL):

İngilizce Ögretmenlerine yönelik kurslardır. Bu kurslara katılmak isteyenlerden bazen deneyim de istenebilir.

İngiltere'de dil egitimine gidecek olanlar için konaklama:
İngiltere'de dil egitim alacak ögrencilere uzun yıllar ev sahipligi yapmış olan İngiltere çok çeşitli, güvenli ve uygun fiyatlı konaklama alternatifi mevcuttur. Eger İngiltere'ye ilk gidişiniz ise sizin için dogru seçim HİT aracılıgıyla dil okulunuzun/üniversitenizin size önerecegi konaklama alternatifi olacaktır.

İngiltere'de konaklama ile ilgili aylık ortalama ücretler:
Yurt veya misafirhane : £260 - £400 arası (oda + kahvaltı)
Yurtlarda ögrenciler genelde bir veya iki kişilik odalarda kalır. Banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanında yer alır. Bazı yurtlarda ögrencilerin kendi yemeklerini yapabilecekleri mutfaklar mevcuttur.
Kiralık odalar : £180 - £200 arasi (oda ücreti)
Aile yanı : £360 - £440 arası (oda + kahvaltı + aksam yemegi)

İngiltere'de Yasam Giderleri:
Kiralar : £180 - £360 (aylık) + faturalar
Faturalar : £32 (haftalık)
Mutfak alışverişi : £35 (haftalık)
Çamaşırhane : £8.50 (haftalık)
Gazeteler : 30p - £1,20
Sinema bileti : £4-£8
Telefon kartları : £2, £5, £10 ve 20 degerindeki kartlar postanelerden, gazete bayilerinden ve marketlerden satın alınabilir. Uluslararası görüşmeler 0800pm-0800am arasında ve hafta sonları indirimlidir.

İNGİLTERE DİL OKULLARINDA UZMAN EGİTİM DANIŞMANLIGI

İngilizcenizi geliştirmek için İngiltere'ye gitmek istiyorsanız HİT yurtdışı egitim size ilk adımı atmanızda yardımcı olacaktır.

HİT İngiltere'de dil egitimi konusunda size British Council onaylı ve ARELS (Association of Recognised English Language services) üyesi olan okullar arasından en uygun olanını seçmenizde yardımcı olacak, öneride bulunacaktır.

HİT İngiltere'de dil egitimi almayı istediginiz programın yapısı, süresi ve akademik içerigi hakkında bilgi verecek , öneride bulunacaktır. Dogru okulu mu seçiyorum endişesine kapılmanıza gerek olmayacaktır, HİT İngiltere'de dil egitimi konusunda uzun yıllardır verdigi hizmet tecrübesiyle, ögrencinin istegini çok iyi anlamış ve bu konuda ögrencisini daima memnun etmiştir.

HİT yurtdışı egitim hizmetlerinde uzun yıllardır İngiltere'deki dil okullarıyla olan iyi ilişkileri ve dogru alanda edinmiş oldugu tecrübeleri ile İngiltere'ye gitmeyi düşünen birçok ögrenciye başarılı servis sunmanın gururunu yaşamıştır. İngiltere'de dil egitimi almaya giderken bizimle çalışmaya başladıgınız andan itibaren hizmet farkını anlayacak sizde kaliteli hizmet zincirinin bir parçası olacaksınız
  Alıntı ile Cevapla