Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.02.09, 00:57   #5
Karanlığın Beyazı
Üye

Karanlığın Beyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 7
Ettiği Teşekkür: 82
Aldığı Teşekkür: 618
Rep Derecesi : Karanlığın Beyazı Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaranlığın Beyazı Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaranlığın Beyazı Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaranlığın Beyazı Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaranlığın Beyazı Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaranlığın Beyazı Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaranlığın Beyazı Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaranlığın Beyazı Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaranlığın Beyazı Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaranlığın Beyazı Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaranlığın Beyazı Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Okudum - Tavsiye Ederim...

haberim olmadan değiştirildiği için olsa gerek o bir anlık öfke
...

geçelim kitaplara;

İnci ARAL'ın "Safran Sarı" isimli kitabını yeni bitirdim.

Safran fiyat olarak da renk olarak da altına eşdeğer bir bitkiymiş. Az kırmızı ve çok sarının yoğunlaşarak ortaya çıkardıkları bu mat sarı gibi görünen safran sarısı kitapta kah bir evin odasının rengi, kah bir kaşkolun rengi, kah internette takma isim olarak karşımıza çıkıyor...

Kullanıldığı yemeklere acımsı bir tad veren safran belki de hayatın dönemecinde durup gelecek endişesinin acısında olan bu üç insanın rengi.. Kim mi bu üç insan;

Kitap arka kapağında yazdığı üzere; genç yaşta yükselmiş bir yatırım uzmanı; eski eser kaçakçısı bir kadın; üniversite mezunu bir telekız.

Yatırım uzmanı olan Volkan hayatta konum olarak istediği yerde fakat mutlu değil. Mutlu olmak adına, hayatındaki eksikliği gidermek adına günübirlik ilişkiler içerisinde boğulmuş yalnız bir adam. (çok acıdım Volkan'a)

Gelelim eski eser kaçakçısı kadına yani Melike Eda'ya. Melike Eda dayısına tarihi eser kaçakçılığında ufak yardımlarda bulunan, kendine ait bir takı atölyesi bulunan ve mutluluğu arayan bir kadın.

Mutena ise ailesinden ayrılarak istemediği bir hayatı bitirip kendi ayakları üzerinde durmaya çalışırken, bir yandan da üniversite eğitimini tamamlayıp kendi hayatını kurma çabasında iken iş bulamama, yanlış ilişki gibi nedenlerle telekızlığa yönelen yine geleceği belirsiz bir kadın.

İnci ARAL, “GELECEKSİZLİK” üzerine kurduğu romanında bu üç kişinin kesişen yollarını anlatıyor.., diyor kitap arka kapağında.

Yollar kesişiyor ve su gibi okuyorsunuz kitabı.

Roman da ki gerek karakterler, gerekse karakterlerin yaşadıkları hayatlar, duyguları aslında bizlere hiç de yabancı değil...

"Aaa tıpkı benim gibi düşünüyor" ya da "işte bende hayatta bu yerdeyim / yerdeydim" cümleleri dökülüyor ağzınızdan okurken.

Hani güzel bir hafta sonu kitabı olabilir...

Fakat çok kötü birşey ki; kitabın "sonu yok"

Son sayfayı okumamla beraber "nerede bu kitabın sonu" diye yazarın kulaklarını çınlatıyordum.

"hani gelecek nerede" diyordum.

Volkan sıradan bir hayata devam ederek mutlu olma çabasında...,

Mutena zengin bir adamın sevgilisi olarak belirsiz hayatının belirsizliklerinin içinde boğulmuş vaziyette...,

Melike aşkın içinde...

Hani safran dudak uçuklatan bir fiyatı olan baharatmış ya demek ki gelecek kaygısı da uçukları arttırıyo...

Işık ve Sevgiyle bir adım attığımız
bu uzun yolda
en güzel rengim sensin sevgili eş ruhum
eşim
"T_yatro"
Karanlığın Beyazı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Karanlığın Beyazı'in Mesajına Teşekkür Etti.