Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.02.09, 08:37   #1
Ekin
Çiçek Delisi

Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 1177
Mesajlar: 9,046
Ettiği Teşekkür: 30919
Aldığı Teşekkür: 40772
Rep Derecesi : Ekin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart

Ulusça Tedirginiz Atatürk...

Sevgili Gazi Paşa, Artık Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetimi tamamen şeriatçı dincilerin elinde. İçimizdeki Arap Bedevileri Anadolu'yu işgal eden Yunan ordusundan daha beter! Dur durak nedir bilmiyorlar. Ankara'dan başlayarak devletin tüm kritik kalelerini ele geçirdiler. Nasıl mı? Demokratik yollarla! Takıyye yaparak. Cumhuriyet karşıtları iktidar oldular. Devrim yasaları işlemez duruma geldi. Bu ihanet ve şer odakları tüm değerleri yıktılar. 1950'den bugüne kadar yarım yüzyıl boyunca alıştıra alıştıra öyle bir boyut kazandılar ki, Cumhuriyetçi güçlerin bunları gidermesi de güçleşti.

--- Kırk yıldan beri Türkiye'de yaşadığım olaylardan ve gördüklerimden utanıyorum sözünü etmeye Gazi Paşa... Güzelim Türkiye'yi Haçlı Orduları işgal etseydiler, bu kadar tahrip edemezlerdi herhalde!

--- Bugün yetmiş milyon nüfuslu Türkiye'de çok az kişi bilir senin Samsun'a gideceğin günlerdeki ruh halini... Gerek Perapalas Oteli'nde, gerek Şişli'deki evinizde uzun geceler boyu arkadaşlarınla fikir jimnastiği yaparak, kesin bir program hazırladığını...

--- Son dakikada şansın yaver gitmesiyle Anadolu'da müfettişlik görevinin gerçekleşmesi sonucu istediğin yetki belgesiyle Harbiye Nezareti'nden çıkarken sevinçten dudaklarını ısırdığını...

--- Çok merak ediyorum acaba bugün o binada (İstanbul Üniversitesi) okuyan gençlerimizin kaçta kaçı bu olaylara duyarlıdır?

--- O zaman, Osmanlı İmparatorluğu'nun; gayrımüslimlerin her türlü nimetlerinden yararlandıkları cennet; Türklerin ise azap çektikleri bir cehennem olduğunu senden başka gözlemleyen kaç kişi vardı?

--- Suriye'de görevli olduğun günlerde Bedevi Arapların en büyük Türk düşmanları olduğunu görmedin mi?

--- Üstün kavim(!) anlayışıyla hareket eden Arap fanatizmi seni çileden çıkarmadı mı?

--- O coğrafyada İslamiyetin sömürü aracı olduğunu açık seçik söyleyen senden başka insan geldi mi yeryüzüne?

--- Osmanlı Sultanı Vahidettin ile Şeyhülislam Dürrizade Efendi; Mustafa Kemal, Ali Fuat , Dr. Adnan, Miralay İsmet, Halide Edip, Rıfat Börekçi ve arkadaşları hakkında idam fermanı vermediler mi?

--- Sizler neden kelle koltukta Kurtuluş Savaşı'nı yaparak Türk ulusunu Cumhuriyet erdemine kavuşturdunuz ki? Keşke o kadar eza ve cefaya katlanmasaydın Gazi Paşa!

--- Cumhuriyeti emanet ettiğin gençliğin içinde bazıları 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim bayramlarından tiksiniyorlar!..

--- Mütareke Basını'nın satılmışları, ''Türkiye Türklerin yönetimine bırakılmayacak kadar önemlidir'' diye yazabiliyorlar!

--- Türk ulusu fakru zaruret (ekonomik bunalım) içinde kavrulurken, takıyyeci iktidar erkânı Atatürk düşmanı yetiştiren Fethullah okullarına devlet desteği verip, Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmaya çalışıyorlar. Yaz kış devam eden yatılı Kuran kursları da cabası!?

--- Şimdi iktidara sahip olanlar dalâlet (aymazlık) içinde, Şeyhülislam Dürrizade Efendi'den sanki hiçbir farkları yok. Aynı kafa, aynı mentalite. Hâkimiyet kayıtsız şartsız Tanrı'nındır diyerek, TBMM'yi tarikat tekkesine çevirdiler! Takke, türban, takunya, şalvar şov yapıyorlar!.. Senin resimlerini bile görmeye tahammülleri yok.... İşte bıraktığın Cumhuriyet Türkiyesi tıpkı 85 yıl önce Beşiktaş iskelesinden Bandırma vapuruna binerken gördüğün memleketin manzarası gibi. Değişen bir tek şey kapitülasyonların ismi: IMF.

--- Senin bin bir zahmet ve mihnetle iç ve dış düşmanlarla boğuşarak kurduğun Cumhuriyet, 65 yıldan beri sinsi sinsi tahrip ediliyor. Çınarı kemiren kurt gibi senin ilkelerini yıkmaya gayret ediyorlar. Şahsi çıkarlarını dış düşmanlarla tevhid edenler o kadar çoğaldı ki... Gençliğin elinde taş, yobazın elinde ateş!

--- En büyük emelin, ''Türk gençliğinin fikri hür, vicdanı hür, vatan ve ulusunu her şeyin üstünde tutan; cumhuriyet prensiplerine bağlı olarak yetişmesiydi'' . Fakat heyhat!

Bugünün gençlerinin belki yüzde 30'u böyledir, ama yüzde 70'inin nasıl olduğunu söylemeye dilim varmıyor Gazi Paşa...

***

Adlî AYTER Halkbilimci, Em. Öğr. Gör.

***
Kendi adıma Halkbilimci, Em. Öğr. Görevlisi Halkbilimci Adlî AYTER 'e teşekkür ediyorum...

***


........
__________________Ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla