Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.02.09, 04:25   #1
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1414
Mesajlar: 5,633
Ettiği Teşekkür: 17569
Aldığı Teşekkür: 24297
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Uyuşturucu Kullanımında İlk Yardım Ve Faydalı Linkler.

İLK YARDIM

NASIL YARDIM EDERİZ?
Hiç kimse, sadece uyuşturucu kullanımı hakkında ikazda bulunmakla ve uyuşturucuların tehlikelerini anlatmakla uyuşturucu afetine karşı yeterli tedbir alınabileceği zannına kapılmasın . hatta sadece bu şekilde hareketle yetinmek, kısmen aksi tesir de yapabilir. Etkili tedbir olarak, çocukların ve gençlerin ; "Uyuşturucuya Hayır!" diyebilecek duruma getirilmesi lazımdır. Bunun için kendilerine olan güvenlerinin arttırılması, güçlükleri yenebilmeleri ve kendilerini hayata hazırlamaları hususunda onlara her fırsatta yardımcı olunması gerekmektedir. Uyuşturucu kullanımının işaretleri olabilecek davranış şekillerini teşhis ederek, gecikmeden gerekli tedbirlerin alınması önemlidir. Bu görevlerin başarı ile yerine getirilmesi de okul doktoru ve öğretmenler ile okul aile birliğinin devamlı işbirliği büyük fayda sağlayacaktır. Uyuşturucu bağımlıları, tıbbi tedaviye ve rehabilitasyona muhtaç olan hastalardır. Uyuşturucu kullanımı ne kadar erken fark edilirse, bağımlının kurtulma şansı o kadar yüksektir. Bunun için bağımlının anne ve babası ve kendisi derhal ilgili doktora başvurmalıdır. Tedaviyi yürüten doktor narkotik şube ile birlikte çalışır ve bağımlıya hiçbir şekilde ceza verilmez, tedavisi için gereken her türlü yardım yapılır. Aşağıdaki adreslere müracaat edildiği taktirde istedikleri bilgiyi alacaklardır.

Yardım İçin Danışılacak Yerler
AMATEM-ist. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi (Alkol ve madde bağımlılığı tedavi merkezi) Tel: 543 65 65 (santral)
A.Ü. Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim dalı
Gazi Ü. Araştırma Hastanesi
Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi
Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi
Yakındaki resmi ve özel hastanelerin psikiyatri klinikleri veya uzman hekimleri
Bu konuda ruh hekimleri (psikiyatri uzmanları) keza, konu ile iştigal eden psikologlar ilk müracaat ve bilgi edinme mercileridir.
Doğrudan Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezinden Tel: 0 (212) 527 16 83 Fax:0 (212) 522 84 63 bilgi alınabilir. Ancak, Yeşilay bir tıp ve tedavi merkezi olmayıp, bilgilenme merciidir.

LİNKLER
New York Times gazetesinde "Partnership for Drug-Free Greater New York and America" ilanları ile toplum uyarılırken ve işbirliği ilanları yayımlanırken, bu konuda her türlü bilgi için http://www.projectnow.com ve http://www.drugfreeamerica.org Web adreslerini veriyor.
Amerika'da aşağıda adreslerini vereceğimiz siteler tüm detaylı ve gerekli bilgileri içeriyor. ABD'de eczanelerde ailelerin çocuklara uygulayabileceği uyuşturucu test kitleri satılıyor. Aileler istedikleri zaman idrar testi ile içki ya da uyuşturucu kullanıp kullanmadığını kontrol edebiliyor. Uyuşturucu kullanan çocuklarla yapılan çalışmalar da, bilgili olan ve önlem alabilen, çocuklarını tanıyan, izleyebilen anne babaların hayat kurtarabildiklerini gösteriyor.Uyuşturucu ile ilgili yüzlerce website'lerden önemli bazılarının adresleri aşağıda: KAYNAK::www.Uyuşturucu Gen. tr.
__________________

Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.