Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.03.09, 20:10   #1
Abartmatozu

Abartmatozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Yaş: 43
Konular: 282
Mesajlar: 2,797
Ettiği Teşekkür: 1050
Aldığı Teşekkür: 2399
Rep Derecesi : Abartmatozu parlak bir geleceği varAbartmatozu parlak bir geleceği varAbartmatozu parlak bir geleceği varAbartmatozu parlak bir geleceği varAbartmatozu parlak bir geleceği varAbartmatozu parlak bir geleceği varAbartmatozu parlak bir geleceği varAbartmatozu parlak bir geleceği varAbartmatozu parlak bir geleceği varAbartmatozu parlak bir geleceği varAbartmatozu parlak bir geleceği var
Ruh Halim: Uykucu
Exclamation Komiser Yardımcılığı kursu açılacak

Komiser Yardımcılığı kursu açılacak

16 Mart 2009


Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açılan Komiser yardımcılığı kursuna, bin 125'i erkek, 75'i kadın olmak üzere teşkilat içinden toplam bin 200 personel alınacak.


Emniyet teşkilatının amir ihtiyacını karşılamak amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Komiser yardımcılığı kursu açılacak. Kursa, polisler arasından bin 125'i erkek, 75'i kadın olmak üzere bin 200 personel alınacak.

Müracaatları Pol-Net ortamında 30 Mart-10 Nisan tarihleri arasında yapılacak kurstan başarıyla mezun olan komiser yardımcıları, kadro, hizmet ve ihtiyaca göre tespit olunacak bölgelere ve görevlere kura usulü atanacak.

Yıl içerisinde atamaya tabi olup, atamaları yapılan personelden aynı yıl komiser yardımcılığı kursuna katılarak başarılı olanların kura ile tekrar atamaya tabi tutulmaması için kurs sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 Mayıs 2009 tarihinde, belirlenecek bölge merkezlerinde yapılacak.

KURSA KATILMA ŞARTLARI

Komiser yardımcılığı kursuna katılacak personelin en az ön lisans seviyesinde bir yüksek öğretim programından mezun olması gerekiyor.

Ayrıca başvuru yapacakların,
  • “Meslekten önce ve/veya mesleğe girdikten sonra yapılan askerlik hizmeti süresi de dahil olmak üzere son başvuru tarihi itibariyle fiilen en az 6 yıl polis memurluğu yapmış olmak”,
  • “Son 3 yıl sicili olumlu olmak”,
  • “Son 3 yıl içinde kıdeme müessir ceza almamış olmak”,
  • “Haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı devam eden adli ve idari soruşturması bulunmamak”
  • “18 yaşından sonra yapılan yaş tahsisleri dikkate alınmamak üzere, son başvuru tarihi itibariyle 37 yaşından gün almamış olmak”
şartlarını da yerine getirmesi gerekiyor.
Abartmatozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
2 Üyemiz Abartmatozu'in Mesajına Teşekkür Etti.