Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.03.09, 20:22   #12
Tanıdık
Uzman Üye

Tanıdık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 71
Ettiği Teşekkür: 4465
Aldığı Teşekkür: 7540
Rep Derecesi : Tanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Deniz Gezmiş | (1947 - 1972)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi oneyouu Mesajı göster
Demişsinizki

Yapmayın!! Devletin Polisi o gün ne durumdaydı hepimiz biliyoruz değilmi? Pol-der pol-bir diye iki farklı guruba ayrılanda o devletin polis teşkilatındandı ve sivil halkın bile üstüne yürüyecek kadar ileri giden o dönemin polisleriydi, altlarında panzerler o 1 mayıs katliamında çok iyi biliyorumki bir çokinsanı öldüren yine o savunduğunuz polislerdi, eğer polis bölünmeseydi yani bir çoğu ülkücü fraksiyonunda yer almasaydı ve işini yapsaydı kesinlikle bu öğrenci hareketleri bu kadar tırmanmazdı. Ozamanın ülkücü adıyla geçinen şimdilerin mafya uzantıları olan şahıslar Türkiyenin bugünlere gelme müsebbibleridir.
evet bölünmüşlük konusunda haklısınız, pol-bir solcu öğrencilerin yada kesimin üzerine gitti, peki pol-der li polisler ne yaptı?

bakınız benim anlatmaya çalıştığım, benden senden anlayışı değil, yanlış yanlıştır tezini savunuyorum,

evet ben ülkücüydüm, o yılları kısmen yaşadık, benim gençlik yıllarımda polis ikiye ayrılmış durumdaydı, evet tarafgir hareket içindeydiler, evet olayların tırmanmasında rolleri oldu, ancak bu rolü bütüne yüklersek yanlış yaparız, sebepleri kaçırmış oluruz, sebeplerin kaçırılması geleceğe doğru hamleler yapmamıza engel teşkil eder,

lise yıllarımda birbirimizin gırtlağını sıkma noktasında olduğumuz arkadaşlarımızla bu gün eski günleri gülerek anıyoruz, hatalarımızı yatırıyoruz masaya, bu gün bizim kuşağı kavga ettiremezler, yani 12 eylül öncesine bizim kuşak gitmez, çünkü acılarını ve yanlışlarını gördüler.

ben güzel ülkemde özellikle geçmişte idamların bile denge unsuru gözetilerek yapıldığını yetkili ağızlardan ilan edildiğini duydum, hatıralarını okuyarak öğrendim/öğrendik,

şimdi burda önemli olan bu yanlışları görmek ve istikbaldeki oyunları bozmak adına her ferdin bilinçi olmasını arzu etmek gerekir diye düşünüyorum, umarım o günleri görürüz hep birlikte...

yani marksist leninist dedim ama günümüzde bunlarda anlamını yitirdi, dün illegal tkp vardı, bu gün legal durumda, adını şu an hatırlayamadığım bir kaç illegal örgütünde günümüzde legal parti oluşumları var,

aslında insan olan herkesin anti emperyalist olması gerekir diye düşünüyorum, ama gel gör ki birinin ak dediğine diğerinin kara demesi farz mış gibi bir anlayış hakim olunca doğru zeminlerde buluşulmuyor,,

ben bunada kocaman bir YAZIK diyorum,,

bu forumda güzel olan en güzel şey, yani beni buraya bağlayan, işte şu sergilenen seviye....

Tanıdık
Tanıdık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.