Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.03.09, 21:18   #3
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2490
Mesajlar: 21,871
Ettiği Teşekkür: 88810
Aldığı Teşekkür: 128168
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Ölüm Kampları

İlk ölüm kampı 1933'te Münih yakınındaki Dachau kentinde inşa edilmişti. Polonya'da uygulanan toplu halde kurşuna dizmeli katliam şekli, Nazilerin görüşüne göre çok az etkiliydi ve bu yüzden büyük kapsamlı bir "Temizleme" için, yeni yöntemler aranmaya başlandı.1941 yılının sonbaharından itibaren "Gazlama-Kamyonları" kullanmaya başlamışlardı. Bu kamyona başka bir kampa götürüleceklerini sanan Yahudiler doldurulduktan sonra, Kamyonun egzoz dumanını kamyonun arka kısmına bağlıyorlardı ve bu yolla kamyondaki Yahudilerin egzoz gazından boğulması sağlanıyordu.

1939-41 yıllarında, Ruhsal ve bedensel engelliler, sabit "Gaz odalarına" Kamyon egzozu bağlanarak öldürülüyorlardı. Kurbanların üzerinde Nazi doktorları bir sürü yeni öldürme metodları denemişti.

Kamyon egzozu ile öldürme metodu da Nazilerin beklentilerini tatmin etmeyince, nihayet Fabrika usulu bir öldürme endüstrisi kurulmaya başlandı. "Öldürme Fabrikaları" şu yerlerde inşa edildi:

  • Auschwitz-Birkenau (1941)
  • KZ Chelmno (ya da Kulmhof) (1941)
  • KZ Treblinka Varsau (1942)
  • KZ Majdanek Lublin (1942)
  • KZ Belzec Lublin yakınında (1942)
  • KZ Sobibor Polonya
  • KZ Maly Trostinez Mins

Yahudileri vagonlara doldurulup bu Fabrikaların içine kadar Tren ile götürülüyorlardı. Duş odası görünümüne sahip olan Gaz-Odalarına toplu halde giriyorlardı. Böylece rahatlıkla, en etkili öldürme gazı olan Zyklon B bu odalara pompalanıp, öldürülebiliyorlardı. Bu gaz 20 dakika süren çok eziyetli bir ölüme yol açıyordu. Sonra bu cesetler, sırf bu amaç için üretilmiş olan fırınlarda yakılıyordu


Auschwitz – Birkenau / Krematoryum


Alman doktorları ve bilim adamları kurbanların üzerinde sınırsız deney imkânı bulmuşlardı. Insanlar, fazla yüksek veya fazla düşük basınçlı odalara kapatılıp, hava basıncının insan üzerinde etkileri, buzlu suya sokulup ne zaman öldükleri araştırılıyor, insanların vücuduna petrol şırınga edilip yaşayıp yaşamadıkları kontrol ediliyor, bakterilerle enfekte edilip etkileri izlenip yeni ameliyat yöntemleri deneniyordu. Bu deneylerde en meşhur isim Alman doktor Josef Mengele olmuştur.


Dr. Josef MengeleDr. Mengele özellikle çocukların arasından ikizleri seçip, onların üzerinde deneyler yapardı.

Kadınların göğüslerini kesip, kurbanlarının bacaklarında açtığı yaralara Bakir Sülfat döküp, etkilerinin ne olacağını test ederdi. Bu deneyleri çoğunlukla kurbanlarını uyuşturmadan yapardı.
Öldürülenlerin altın dişleri toplanıp devlet bankasına gönderiliyor ve bazı iddialara göre hatta kesilen saçları döşek üretiminde, vücut yağları ise sabun üretiminde kullanılıyordu.

Yahudilere ait altın dişler ve evlilik yüzükleri

Yahudiler öldürülmeden önce üzerlerinden çıkarılan elbiseler, ayakkabılar, kesilen saclar, gözlükleri


LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
17 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.