Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.03.09, 19:15   #19
Tanıdık
Uzman Üye

Tanıdık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 71
Ettiği Teşekkür: 4465
Aldığı Teşekkür: 7540
Rep Derecesi : Tanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Deniz Gezmiş | (1947 - 1972)

kıymetli arkadaşlar, konuyu açan arkadaş kim şu satırları yazarken onuda bilmiyorum, Real gibi hatırlıyorum ama yanılada bilirim,

konuyu mecrasından çıkarmak istemiyorum aslında, muhtemelen konu sahibinin değer verdiği birisiydi ve anmak amacıyla konu açtı, bana,sana, öbürüne ters gelebilir bunlar farklı şeyler,yani deniz gezmişi seviyor yada sempati besliyor diye kimse suçlanamaz, bu çok saçma bir şey olur...sanırım zaten suçlayanda yok,

aslında farklı şeylerda yazmak istemiyordum ama bir kaç yazı da deniz gezmiş kimseyi öldürmedi diye yazılınca aklıma gelen bir kaç satırı sizlerle paylaşmak istedim,,,

evet bende bu zamana kadar okuduğum yazılarda deniz gezmişin cinayet işlediğine dair bir bulguya rastlamadım, hatırladığım kadarıyla Vahap ÇINAR isminde bir polis memurun ayağından yaralamıştır.

bir notta geçeyim burada yusuf aslan'ın babasıda bir polisti...

neyse, diyeceğim şudur, deniz gezmişin hiç cinayet işlememiş olması masum olduğu anlamını çıkarmaz, üstüne basa basa söylemek istiyorum, işledikleri suçun karşılığı idam mıydı,, BANA GÖRE KOCAMAN BİR HAYIR,,,

kaynaklar deniz gezmiş,hüseyin inan ve yusuf aslanın, yassıada idamlarının rövanşı olduğunu yazar,, eğri yada doğru, ama bir tez işte,,

yine uzattım mahmudun çorabı gibi, bakın arkadaşlar, apo itide adam öldürmediğini söylüyor, şimdi bu it suçsuzmudur, bölücü bir örgüt kurmuştur, 40 bina yakın insanın ölümüne, ülkenin belki de 100 yılına darbe vurmuştur, rivayetlere görede 300 milyar dolar civarında kaynağın heba olmasına sebep olmuştur,

devleti bölmeye kalkışmıştır, ancak yine rivayetlere göre hiç adam öldürmemiştir,

ŞİMDİ SORUYORUM APO İTİ SUÇSUZMUDUR.

onla deniz bir mi ammada saçmaladın diyenleriniz olacaktır,

bakın arkadaşlar ormanı yakan yangını başlatan da bir KIVILCIMDIR.

ne demek ve nereye varmak istediğim sanırım net olarak anlaşıldı...

Tanıdık
Tanıdık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.