Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.04.09, 11:43   #3
Queen
Tam Üye

Queen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 47
Mesajlar: 307
Ettiği Teşekkür: 142
Aldığı Teşekkür: 562
Rep Derecesi : Queen Karimasını arttırmak için doğru yerdeQueen Karimasını arttırmak için doğru yerdeQueen Karimasını arttırmak için doğru yerdeQueen Karimasını arttırmak için doğru yerdeQueen Karimasını arttırmak için doğru yerdeQueen Karimasını arttırmak için doğru yerdeQueen Karimasını arttırmak için doğru yerdeQueen Karimasını arttırmak için doğru yerdeQueen Karimasını arttırmak için doğru yerdeQueen Karimasını arttırmak için doğru yerdeQueen Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hiç önemli değil

Yakalayabilmişsen yaşamı inceldiği yerden; yön verebiliyorsan kendince bir şeylere
hiç adın olmasın önemli değil.

Sevebiliyorsan ağacı, kuşu, çiçeği... Kabullenebiliyorsan olanı ve üretebiliyorsan olması gerekeni, adın hiç önemli değil paylaşabiliyorsan bir lokma azığı başkalarıyla, yaşıyorsun demektir: anlamını bulduysan yaşamın -şöyle ya da böyle- kendi yükünün altında ezilmeden hafifletebiliyorsan başkasının yükünü senden güçlüsü yok bu dünyada.

Döndürebiliyorsan yaşama genç bir delikanlıyı, sevgi paylaşımının sıcaklığını duyuyorsan yüreğinde ve adını sormadan yaşatabiliyorsan bir genç kızın düşlerini eğer
adın veli oluş deli olmuş önemli değil.

En olumsuz anda bile bir duruşun varsa, silinmez bir çizgi belirginleşmişse yüzünde, dosdoğru bakabiliyorsan insanların gözlerine eğilmez bükülmez bir bileğin var demektir.

Bir Hintlinin sabrı, bir zencinin güçlü kollarıyla kurabiliyorsan geleceği ve bir Çinlinin bilgeliği, bir Avrupalının geçmişi, İranlının kültürü ve Filistinlinin kanayan yüreğiyle yorumlayabiliyorsan insanı ünün adın olmasa da olur.

Duyabiliyorsan ta içinde yüreğinin çocukların sevgisini, anlayabiliyorsan sormadan insanın çaresizliğini yüzünden, görebiliyorsan bu dünyanın nasıl döndüğünü adın ali ya da Ayşe olur; dert değil :

Bilesin ki adın "ölümsüz" olsa, olmasa ne?...

Soyadın hele hiç önemli değil !


Şiirin tamamı ..
__________________
Tarihini bilmeyen bir millet, yok olmaya mahkumdur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Queen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Queen'in Mesajına Teşekkür Etti.