Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.04.09, 23:47   #13
KaRaaNKa
Tam Üye

KaRaaNKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 14
Ettiği Teşekkür: 42
Aldığı Teşekkür: 362
Rep Derecesi : KaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Mısır Piramitleri, İnşası, Sırları, İçerisinden Kareler

Delil mi

Sadece yukarıda yaptığım o küçücük yorumda bile onlarca delil sundum ben...

Taş kesimi mesela, taşları nasıl ve ne ile kesmiş olabilirler ki, bildikleri tek metal bakırdı.
Bakırla kireçtaşlarını bile kesemezsiniz değil ki granit gibi sağlam taşları kesebilesiniz.

Her üç ayda 100 bin esir (yada kendi köylüsü) ve 20 yıl.

Bu dile çok kolay geliyor olmalı.

100 bin esiri burada çalışmaya zorlamak için ne kadar asker gerekir, gündü kaç öğün yemek verirsiniz ve bunları hangi kazanlarda kimler yaparlar.
Barınma ayrı bir sorundur.
Bu kadar esir tuvalet ihtiyaçlarını nerede görürlerdi,
Bu kadar insanı bir arada tutmak salgın hastalıkları da peşisıra getirecektir, bunun önüne nasıl geçtiler.
Sağlık hizmetlerini hangi doktorlarla verdiler.

Şemalarda duvarlara çaktıkları görüler merdiven destek izleri yada yuvalarını neden göremiyoruz.
Bir şemada çıkrık vari bi alet gösterilmiş, muhtemelen bakırdan yapılmış olmalı (başka metal bilmiyorlar) o kadar ağırlığı çıkrıkvari aleti bakır çubuklara tutturarak mı çekmişler

Kim hangi sitede yayınlarsa yayınlasın, bana bu soruların cevabını versin yeter.

Düşünün 140 metre yüksekliğinde biryapıdan söz ediyoruz, öyle böyle değil, günümüzde böylesi bir yapının temeli ancak laser ölçüm cihazlarıyla yapılıyor.
Temelde yapılacak bir cm lik hata geri dönüşü mümkün olmayan yıkımla sonuçlanacaktır.
Temelden başlayarak tüm köşelerden "kusursuz" 52 derecelik bir açı verilmek zorundaydı, bunu da laser cihazlarla mı yaptılar

Elbette burada konu yazarı "Reali" hedef almıyorum, bize bu bilgileri yükleyenleri protesto ediyorum.
Yanlış bilgiler bunlar ve uçuk gerçekten çok uçuk, o dönemin mısırında mümkün olamayacak uygulamalardan bahsediyoruz.

Bu verilen bilgilerin doğru olamayacağı tüm bilim adamları tarafından kabul gördü ve daha bikaç yıl önce başka bir uçuk fikir ortaya atıldı.

Yapısı ve menşei bilinemeyen çimento,
güya mısır bilim adamları sadece piramit yapımında kullanılmak üzere bir çimento yapmışlar ve taşlar böylece duvar üzerinde imal edilmiş.

Bunu gündemde tutmak isteyen bi çok bilim adamı sonunda vazgeçtiler.

Farklı yapıda taşlar kullanılmış piramitlerde bu taşların kaynakları ve benzerleri zaten mevcuttu.

Ben diyorum ki,
Piramitlerde (gizadakiler) ve sfenks, mısır medeniyeti gelişmeden önce de zaten oradaydılar.
Medeniyet geliştikçe bu yapılara mısırlılar sahip çıktılar.
Tıpkı bizdeki yeraltı şehirlerine hristiyan göçebelerin sahip çıktıkları gibi...

Çok ama çok eski bir medeniyetin ürünleriydi piramitler...
KaRaaNKa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz KaRaaNKa'in Mesajına Teşekkür Etti.