Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.05.09, 14:06   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2629
Mesajlar: 30,750
Ettiği Teşekkür: 166042
Aldığı Teşekkür: 181341
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Hayvanlar Tarafından Öldürülen Ünlüler

Hayvanlar Tarafından Öldürülen Ünlüler
Kleopatra (MÖ 30) – Engerek yılanı


Antik Roma’ya özgü eski kaynaklar, Kelopatra’nın bir engerek yılanını kendisini ısırması için kışkırttığı ve bu yolla zehirlenerek öldüğü konusunda hemfikir. Olayın geçtiği zamanda da yaşayan ve en eski kaynak olan Strabo bu ölüm hakkında iki efsane olduğunu öne sürüyor. Bu efsanelerden ilki zehirli bir merhem sürdüğü, ikincisi ise bir engerek yılanı tarafından ısırıldığı. Ayrıca, olaydan on yıl sonra şiir yazan şairler, Kleopatra’nın iki engerek yılanı tarafından öldürüldüğünü teyid etti. İlerleyen yıllarda Vellieus da kleopatra’nın bir engerek yılanı tarafından öldürüldüğünü belirtti.

Aeschylus (MÖ 455) – KaplumbağaTarihteki ilk tiyatro yazarı ve trajedi türünün atası olarak bilinen Aeschylus, oyunları hala yaşayan ve oynanan üç büyük Yunan Trajedi yazarından biriydi, diğerleri ise Sophocles(Sofokles) ve Euripides. Tahmini olarak, yetmiş oyunundan sadece yedisi günümüze ulaşmıştır. Bir efsaneye göre bir kartal Aeschylus’un kafasına bir kaplumbağa attı ve ölümüne neden oldu. Başka iddia ise, bir kartalın ya da akbabanın Aeschylus’un kafasına bir taş attığıdır.

Alexander I. Yunan imparatoru (1920) - MaymunHer ne kadar tarih insafsız bir şekilde, kendi büyüttüğü evcil maymunun ısırmasından dolayı ölen Kral Alexander’ı dikkatsiz bir hayvan sahibi olarak tanımlasa da, 27 yaşındaki hükümdar, Kraliyet bahçesinde gezinirken evcil hayvanını iki maymunun saldırısından kurtarmaya çalıştıktan sonra öldü. Olay 2 Ekim 1920’de gerçekleşti. Avrupa’dan bildirilen rapora göre, Kral köpeğini Kraliyet bahçesinde dolaştırırken, köpeği bir maymunun saldırısına uğradı. Panik olan Kral Alexandar ise köpeğini bir sopa ile savundu ancak bu sırada maymun elini ısırdığı için Kral kan zehirlenmesinden öldü.


Joselito Gomez (1920) – BoğaÇoğunlukla, Joselito ya da Joselito el Gallo isimleriyle bilinen Jose Gomez Ortega, 12. Yüzyılın başlarında yaşamış ünlü bir İspanyol matadordu. Sevilla’da doğan Gomez’in babası da ‘El Gallo’ ismiyle bilenen ünlü bir matadordu. 17 yaşındayken matador ünvanını almaya hak kazanan en genç boğa güreşçisi olan Joselito 25 yaşındayken, üvey kardeşi ile yarıştığı bir boğa güreşinde ölümcül bir boynuz darbesi alarak öldü.


Marty Feldman (1982) – Kabuklu Deniz Hayvanıİngiliz yazar, komedyen ve BAFTA ödüllü aktör Martin Alan ‘Marty’ Feldman, ‘graves hastalığı’ da denilen tiroidlerden kaynaklanan bir rahatsızlık sonucu şişkin gözlere sahipti. Feldman, ‘Yellowbeard’ adlı fimin çekimlerindeyken, Mexico City’deki otel odasında kalp krizi nedeniyle, kabuklu deniz ürünlerinden kaynaklanan besin zehirlenmesi sonucu hayata gözlerini yumdu.


Tom ve Eileen Lonergan (1998) – KöpekbalığıLouisianalı evli çift Tom ve Eileen Lonergan Peace Corps (Barış Birliği) ile ilgili üç yıllık görevini henüz tamamlamıştı. 25 Ocak 1998’de Avustralyalı bir grup dalgıçla beraber gittikleri mercan kayalıklarında daldıktan sonra bir daha bulunamadılar. Dalış şirketinin botundaki mürettebatın, bottaki kişileri yanlış sayması sonucu Tom ve Eileen ‘yanlışlıkla’ açık denizde terk edildi. 24 dalgıç ve beş kişilik mürettebat çiftin botta olmadığını fark etmedi. Köpekbalıklarıyla dolu açık denizde kendi kaderlerine bırakılan çift, susuzluk, boğulma, köpekbalığı saldırısı gibi nedenlerden dolayı öldü.


Timothy Treadwell (2003) – Ayı

Amerikalı ayı hayranı, çevreci, amatör doğabilimci ve belgesel film yapımcısı Timothy Treadwell, yaklaşık 13 sezon boyunca Katmai Milli Parkı’nda boz ayılarla birlikte yaşadı. Parktaki 13’üncü sezonun sonunda, 2003 yılında Timothy ve kız arkadaşı Amie Huguenard iki boz ayı tarafından vahşice öldürüldü. Bu saldırının ses kaydı hala mevcut. 2005 yılında da Treadwell’ın hayatı ve yaptığı işlerle ilgili bir belgesel çekildi.


Steve Irwin (2006) – Dikenli vatoz‘Crocodile Hunter’ (Timsah Avcısı) olarak da bilinen Avustralyalı vahşi yaşam uzmanı ve televizyon kişiliği Stephen Robert Irwin, Timsah Avcısı adlı belgesel serileriyle ünlüydü. Ailesi tarafından kurulan Avustralya Hayvanat Bahçesi’ni eşi Terri Irwin ile birlikte işletiyordu. 2006 yılında bir vatozun dikeninin göğsünü ölümcül bir şekilde parçalaması sonucu öldü.
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
22 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.