Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.05.09, 23:03   #1
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2490
Mesajlar: 21,871
Ettiği Teşekkür: 88810
Aldığı Teşekkür: 128167
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Adolf Hitler'in Soykırımcısı - Heinrich Himmler (1900 - 1945)

Heinrich Himmler
(
1900 - 1945)


  • Adolf Hitler'in Soykırımcısı
Münih’te 1900’da doğar. Babası lise öğretmenidir. Kent burjuvazisine mensup, hali vakti yerinde Katolik bir ana babanın oğlu olarak iyi yetişir, hümanist bir eğitim alır. Ufak-tefektir, çekingendir, pek arkadaşı yoktur. Birinci Dünya Savaşı’nda asker olup, cepheye gitmek ister, ancak yaşı elvermediği için düş kırıklığına uğrar.

1907 Yılında Himmler (7 Yaşındayken)Katolik ve tutucu genç Heinrich Himmler 1922’de kendini birden Nasyonal sosyalistlerin arasında bulur. 1923’te Hitler’in Münih’teki darbe girişiminde yer alır. Başarılı olmayan bu darbeden kısa süre sonra partide hızlı adımlarla ilerler. 1925’te Nazilerin güvenlik örgütü SS’e katılır, üç yıl sonra da devlet terörü estiren örgütün başına getirilir. Himmler’in örgüte aldığı erkeklerin büyük çoğunluğu işsiz, yaşamla arası pek iyi olmayan, her türlü emri yerine getirmeye hazır insanlardır.

Eşi Margarete ve Kızı Gudrun ile Himmler1930’lara girildiğinde Nasyonal sosyalistler topluma ağırlıklarını koymaya başlarlar. 5 Mart 1933’te aldığı yüzde 44 oyla başbakanlık koltuğuna oturan Hitler, 23 Mart’ta sosyalistler hariç diğer partilerin oyu ile çıkardığı yetki yasasıyla yasama, yürütme ve yargıyı tek elde toplar, Nazi diktatörlüğünü perçinler. Hemen ardından ideolojisini eleştiren herkesi sorgusuz sualsiz tutuklatmaya başlar. Sosyalistler, aydınlar, düşünürler, sendikacılar, yazarlar... Nazi karşıtı birçok kişi Himmler’in emriyle yok edilir.

SS-Oberführer Rütbesi ile SS Üniforması HimmlerSorumluluğundaki SS bünyesindeki Dirlewanger ve Kaminksi tugaylarının savaş sırasında en büyük soykırım suçu işlediği söylenir. Bu nedenle başta Yahudiler olmak üzere Aryan ırkından olmayan tüm azınlıkların soykırımından Hitler kadar Nazi Almanya’sının ikinci adamı Himmler de sorumludur.

1929 Yılında Himmler. Himmler’in Çenesini Tutma Gibi Bir Alışkanlığı Vardı

  • Führer soykırımın planlayıcısı, Himmler'de uygulayıcısıdır!
Hitler’e olan yakınlığı korku ile dalkavukluk arasında bir bağımlılıktır. 1943’te İçişleri Bakanı görevini de üstlenen Himmler’in emrindeki SS örgütü iki milyon üyeye ulaşır.

1936 Yılında Himmler Ziyaret Dachau Toplama KampıAncak savaşın sonuna doğru Himmler Almanya’nın zaferinden kuşku duymaya başlar. Nazi rejiminin hayatta kalmasını sağlamak için İngiltere ve Amerika ile barış görüşmeleri gerektiğini açık açık söyler.

1941 Yılında Himmler, Ernst Kaltenbrunner ve Diğer SS Yetkilileri ile
Mauthausen Toplama Kampı Ziyareti
Savaşı yitireceğini fark eden Hitler’in onu partiden atması üzerine Himmler yalnız kalır. Müttefiklerin ülkeyi işgal etmesiyle sahte kimliğe bürünür, adını başçavuş Heinrich Hitzinger olarak değiştirir. Hiç kesmediği bıyığını tıraş eder, gözlüğünü çıkarır, sol gözüne bant takar ve doğum yeri Bavyera’ya dönmek için yola koyulur. Ancak 21 Mayıs 1945 günü, üstü başı yırtık, Lüneburg yakınlarında İngilizlere yakalanır. İki gün sonra Heinrich Himmler olduğu anlaşılınca, daha önceden dişinin arasına yerleştirilmiş siyanür kapsülünü ısırarak intihar eder.

İntiharı Ardından Himmler'in Cesedi (1945)İngilizler Himmler’i Lüneburg yakınlarında defnederler. Bugün mezarının yeri bilinmiyor. “Doğa kanunu olacağına varmalı ve en uygun olanlar yaşamalıdır” diyen Heinrich Himmler üç kişilikli bir insandı. O bir ideolog, hırslı bir politikacı ve tehlikeli bir oportünistti. Birkaç ay önce çıkan dev eserinde araştırmacı Peter Longerich, Himmler’e tam 1040 sayfa ayırmış.

Ahmet Arpat - CumhuriyetHimmler, Rusya'da Savaş Kampında Bir Esir İncelerken (1941 dolaylarında)

1945 Yılında Heinrich Himmler
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.