Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.06.09, 19:52   #1
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1420
Mesajlar: 5,735
Ettiği Teşekkür: 18117
Aldığı Teşekkür: 24868
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart 15 bin Yıllık Türk Yurdu ve Türk Kimdir..
Türkler 15 bin yıldır Anadolu"da

Anadolu"dan ve Anayasa"dan silinmeye çalışılan Türk kimliği ve Türk kavramının tartışıldığı Ceviz Kabuğu"nda Haluk Tarcan ve İzmir Barosu Başkanı Nevzat Erdemir önemli açıklamalar yaptılar
Usta gazeteci Hulki Cevizoğlu"nun Kanaltürk"te canlı olarak yayınlanan Ceviz Kabuğu programında tarihe ışık tutan bilgiler açıklandı.

Araştırmacı-yazar Halk Bilimci Haluk Tarcan"ın Kazım Mirşan"ın belgelerine dayanarak yaptığı açıklamaya göre;

* Türkler 15 bin yıldır Anadolu"da
* Pontus"lulardan bin 300 yıl önce Karadeniz"de Türkler vardı
* 1071 tarihi, Türklerin Anadolu"ya ilk değil, son geliş tarihidir
* İlk tarihçi Heredot değil, Türk komutandır
* Yazıyı Türkler buldu, ilk alfabe Latin alfabesi değil
* İstanbul Bizans"la başlamadı, binlerce yıl önce Türkler kurdu
* Roma ve Pekin"i biz kurduk
* Okulu ve üniversiteyi ilk Türkler kurdu.
* Türkler, Batıya demokrasiyi, seçimi götürdüler.
Araştırmacı yazar Tarcan, Türklerin Anadolu"daki varlığının aslında 15 bin yıla dayandığını ve Türklerin Anadolu"ya giriş tarihi olarak bilinen "1071" yılının Avrupalıların dayatması olduğunu söyledi. Programda İzmir Barosu Başkanı Avukat Nevzat Erdemir de önemli açıklamalar yaptı. Haluk Tarcan"ın yaptığı açıklamalar ve gösterdiği belgelere göre Dünya tarihi Türklerle başlıyor ve Türk kültürü tüm dünya kültürlerinin temelini oluşturuyor. Buna göre; yazıyı Sümerlerden, hukuku Romalılardan binlerce yıl önce kullanıyorduk.
"Kürt" Öztürkçedir
Haluk Tarcan Amerikalıların Van"ın Muratlı Kasabası"nda yaptıkları gen araştırmasını gündeme getirdi. "Amerikalılar Van"da insanlardan DNA örneği alıp bir araştırma yaptı. Amaçları Etrüsklerin Türk olmadığını dolayısıyla da Kürtlerin de Türk olmadığını ispatlamaktı. Sonuçta yüzde 97 uyum bulundu ve bu şekilde Kürtlerin de Türk kökeninden geldiği ortaya çıktı. Ayrıca, Kürt "yönetim müsaadesi" anlamına gelen Öztürkçe bir sözcüktür" dedi. "Batı bile Türklerin büyük bir tarihi geçmişe sahip olduğunu biliyor" diye konuşan Tarcan, Orta Asya insanı M.Ö. 80 binlerde insanüstü bir varlığın olduğunu kabul etmiştir. Nereden geldik? Nereye gidiyoruz? Varlık yokluk meseleleri üzerine düşünmeye başlamışlar. Bu şekilde felsefenin temellerini atmışlardır. Bizim süper entelektüellerimiz buna nasıl karşı çıkacak? diye sordu.
İlk tarihçi Bilge Atung
Tarcan"ın açıklamalarına göre, dünyanın ilk tarihçisi Bilge Atung Ukuk adlı bir Öntürk kumandanıdır. Tarcan, "Heredot"tan 87 yıl önceki M.Ö. 572-535 yılları arasında yaşamış olan ordu kumandanı ilk tarihçidir. Bizim ön atamızdır" dedi. Programda Alevilerin Öntürk kültürünü günümüze taşıyıp taşımadığı sorusu da soruldu. Tarcan, Alevi mezarlarında bulunan Öntürkçe damgaların bu tezi güçlendirdiğini ifade etti. Mısır hiyerogliflerinin doğru okunduğunu düşünmüyorum diyen Tarcan hiyerogliflerin okunan kısmında Öntürklerin varlığının görüldüğünü belirtti. Tarcan, arkeolojik eserlerin değerlendirilmesinde gördüğü yanlış uygulamayı da örnekleriyle anlattı.

1071 tarihi Batı"nın icadı
Haluk Tarcan, Anadolu"ya M.Ö. 13 bin yılında geldiğimizin bölgede bulunan mağara yazılarıyla ortaya çıktığını söyledi. Tarcan "atalarımız 13 bin yılında geldiğine göre demek ki buzullar nedeniyle göç ettiler. 1071 tarihi Batı tarafından Anadolu"daki Türk varlığını yok etmek için icat edilmiştir. En son geliş tarihimizi ilk geliş gibi göstermişlerdir" dedi. "Anadolu"ya göçebe değil göçmen olarak geldik. Geldiğimizde yazıya ve bir kültüre zaten sahiptik" diyen Araştırmacı-Yazar Tarcan, Türklerin Anadolu"ya ve oradan da Avrupa"ya yaydığı kültürünü şu şekilde anlattı: "Sümerler yazıyı 5 bin yılında buldu biz 12 binlerde yazı elemanı içeren figürlere sahiptik. İlk okul ve üniversite bu nedenle Öntürklerde görüldü. Anadolu"ya ışık getirdik. Türkler, Batıya demokrasiyi, seçimi götürdüler.

Pontus çarpıtması
Tarcan, Pontus Rumlarının Trabzon"a M.Ö 700-800 yıllarında yerleştiğini ancak Türklerin M.Ö. 2000 de orada olduğunu söyledi. Araştırmacı Tarcan, bu bölgede yapılan araştırmalarda bu gerçek bilinmeden değerlendirme yapıldığı için bulunan eserlerin Türk kültürüne göre değil Hıristiyan kültürüne göre yorumlandığını ifade etti. Haluk Tarcan, "İstanbul, Konstantin"in değil Türklerin şehridir; Pekin ve Moskova"yı da Türkler kurdu" dedi.

Yeni silah uyum yasası
Avukat Nevzat Erdemir de, Anadolu"dan ve Anasaya"dan silinmeye çalışılan Türk adı ve değerleri ile ilgili olarak şunları söyledi: "Türkiye bir rejim değişikliğine doğru gidiyor. Batı Türklere karşı önyargılı. Atatürk, "tarihi yazmak yapmak kadar önemlidir. Yazan yapana sadık kalmalıdır"der. Topla tüfekle Türkleri geçemeyen Avrupa, silah değiştirdi. Şimdi silah AB uyum yasaları. Bu süreci 3. tanzminat olarak değerlendirebiliriz. Egemenlik dış güce devredildi".

TÜRK KİMDİR ?

Türk, Evrensel Uygarlıkların kökenini oluşturan kişidir

Türk, Tarihi başlatan Kültürün sahibidir
Türk , evrende İLK’leri vermiş kişidir

Türk Uygarlığı , ÖGÜL-UQUS denen - kafataslarının ölçüsü değil içinin değeri olan - ileri seviyede düşünce sahibi Ön-Türk kişilerinin tarihi başlattıkları ilk uygarlıktır.
ÖN-ATALARIMIZ, ÖN-TÜRK KİŞİLERİ,
• Orta Asya’da tarih öncesi, Orta Asya kişisinin(henüz Ön-Türk değil) kayalara yaptıkları yüz binlerce resimlerden esinlenerek
• DÜŞÜNCEYİ TAŞA URMAYI akıl edip YAZIYI icad etmişler,

• Evrende ilk kere OKULLAR açmışlar,
• ÏB-İS BOLIQ’ları, tarihte ilk ÜNİVERSİTELERİ kurmuşlar,
• Dilleri, imek/olmak fiiliyle , kökeni şimdiye kadar bulunamamış ve kuramsal seviyede
• kalmış olan HİNT-AVRUPA DİLLERİNİN BELKEMİĞİNİ oluşturarak onun terk edilmesi*
• gereğini ortaya yazılı belgelerle çıkarmış ve de
• İLK DİL olma şerefine sahip olmuş,
• ÏSIZ OYIBIZ QUL’lar,rahipler , BUĞUN TUR’larda, rahipler meclislerinde,TANRI’dan
• geliş, O’na dönüş konuları ve
• Varlık-yokluk tartışmaları ile FELSEFE’nin Çekirdeğini oluşturmuşlar,
• ASTRO-FİZİĞİN yolunu açmışlar ve her şeyin üstünde
• TEK TANRI kavramını KURAMSALLAŞTIRMIŞLAR,
• GÖK KÜLTÜ, ATEŞ KÜLTÜ, Vücudun - ödül olarak- ölümden sonra ateşe verilmesi (incinération), küllerin toprak kaplarda saklanması, ateşe verme ziyafeti, ölümden sonra yaşam (ré-incarnation) geleneklerini vermiş,
• Kişiler arasında RENK-CİNS ayırımını düşünmemişler , bu yolla
• SEÇİM - DEMOKRASİ kavramlarına sahip olmuşlar,
• Ateş Kültü gereği, TİYATRO ve MÜZİĞE ilk adımlarını atmışlar,
• KAYALARA , MAĞARALARA yaptıkları resimler ve yontu san’atının ilk örneklerini olan DİKİLİ TAŞLARLA evrensel sanat tarihine en büyük adımları atmışlar,
• Tarihte İLK kere ORDU teşkilâtını kurmuşlar, komutanlar arasından
• İLK TARİHÇİLERİ vermişler,
• YERLEŞİK UYGARLIK sahibi olarak ,
• İlk KENTLERİ kurmuşlar, ilk coğrafi adları kullanmışlar,
• İleri seviyede düşünce sahibi olmanın verdiği imkânlarla
• daha, aşiret döneminde DEVLET OTORİTESİ seviyesine erişmişler(**),
• Tarihteki İLK SİYASAL KURULUŞLARI gerçekleştirmişlerdir.
• Buzul dönemi, Su baskınları ve en son Kuraklık nedenleriyle,
• Beş kıt’aya yayılmışlar,
• Yazı sahibi GÖÇMENLER (göçebe değil) olarak
• Gittikleri yerlerin DİP KÜLTÜRÜNÜ teşkil etmişler onları,
• Yazılarının içerikleriyle IŞIKLANDIRMIŞLAR,
• EVRENSEL UYGALIKLARIN KÖKENİNİ OLUŞTURMUŞLARDIR.


Not :hepsi belgelidir örnek.*(CNRS,eylûl 2000 bülten.no.386-s.8)**(D.Riba, grav.rup.v.Camonica,Fr.Empier,1984 – V.Correo, Doss.Archeologie, 198 /1994)


Alıntıdır....

Kartal Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.