Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.06.09, 16:30   #1
Kardelen26
Müdavim

Kardelen26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2009
Konular: 232
Mesajlar: 4,845
Ettiği Teşekkür: 27054
Aldığı Teşekkür: 23218
Rep Derecesi : Kardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Suspus
Standart Bir Genç Kızın Sevdiğine Haykırışı

İnsan zamanın akıp geçtiğini nasıl fark edemez. Zamanın aşkı, duyguyu, sevgiyi, mutluluğu, hüznü alıp gitmesi dahada perişan bir hal alması ne kadar üzücü.

Bir gün gelipte bu hayırsız ne yalancıymış dememiz. Ah erkekler kadınları asla haketmezler. Çünkü onlar sefayı çekerken bizler de cefayı çekiyoruz. Onlar mutlu olsun diye dünyanın her kahrını çekiyoruz. Suçumuz ne günahımız ne sadece onları sevmekti.

Neden görmezler onlar için nelere katlandığımızı. Onlar biz kadınlar için umudumuzdur, suyumuzdur, havamızdır, ekmeğimizdir herşeyimizdir. Gel gör ki bizim değerimizi bilmezler.

Yeri geldise onlar için yaptıklarımızı inkar ederler. Onları mutlu etmeye çalışsak da gözleri her zaman dışarda olurlar.

Ancak yaş ilerledikçe ayrılma noktasına gelindiğinde kıymetimizi anlarlar, iş işten geçtikten sonra. Ne acı, ne ızdırap Allahım. Neden mutluluğun yanıbaşında olduğunu görmüyorlar, neden uzaktan arıyorlar. Ah bir etrafına dönüp baksa ne güzel olur kimbilir.

  • Bir Genç Kızın Sevdiğine Haykırışı;
AÇ gözünü sevdiğim bak bana acı çektiğimi görmüyor musun? Her gece başımı yastığa koyup Allahım görsün artık beni diye dua etmem. Günden güne mum gibi eriyorum. Herkes farkında ama bir tek sen farkında değilsin, sevdiceğim, bir tek sen. Benim için aşktan ziyade suyum, havam, ekmeğimsin. Aç gözlerini bak etrafına bak bana, senin için yanan kalbigör artık be adam, gör artık, gör, gör, gör be adam.

Keşke sihirli bir deyneğim olsa da açsam o güzel, pırıltılı, neşeli, ışık saçan gözlerini. Beni görüp fark etmen için.

Ah kahpe felek yaktın, erittin beni mum gibi sevmeyi, aşkı, sevgiyi bilmeyen bu zavallı kalbi. Hain bir bıçak gibi saptın bu aşkı sevdayı. Benim bu kara sevdam Leyla ve Mecnun
aşkı gibi olması ne acı ,onlar kavuşamadı bu dünyada, bizde mi böyle olacağız. Hain felek yaktın çıra gibi, küllerimi savurdun diyardan diyara.

Bir kurşun sıksaydın da düşürmeseydin beni bu kara sevdaya. Yemeden, içmeden ettin sen beni. Gel de kurtar beni bakalım hain. Nerden çıktın karşıma, neden bu hallere soktun ki neden sana ne yaptım ki bu ravayı gördün bana.

Uçurumun kenarında yapayalnız kaldım. Gel kurtar bu canı desem gelirmiydi acaba. Onun için atan bu kalbi fark edermiydi. Uçurumdan atlamadan gelse alıp götürse beni uzak diyarlara. Gör beni anla sen benim suyum, havam, ekmeğimsin. Sen olmadan katlanamaz bu hayata kalbim ve sevdam. Gel be adam gel, gel artık götür beni uzaklara.

__________________
Kardelen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Kardelen26'in Mesajına Teşekkür Etti.