Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.08.09, 08:27   #18
denise
Gerçek Üye

denise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 93
Ettiği Teşekkür: 1337
Aldığı Teşekkür: 2880
Rep Derecesi : denise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Filistin Toprakları Nasıl İsrail Oldu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Güzrüzgarı Mesajı göster
Denise sana katılıyorum aynen.

Kim bilir belki sonraki yıllarda güneydoğu nasıl İsrail toprakları oldu diye bi konu işlenebilir.. öyle ya mayın felan temizleniyor GAP projesi bir yandan bir yandan mülk alımları..

Gap projesini yanlış mı buluyorsun yani (diğerlerine bir şey demiyorum)doğuya yatırm yapılmasnmı hiç. Hiç gelişmesin mi oralar. Sence bu kadar gerilim, geriye doğru gidişin sebepleri neler? Bırakalım hepsi terörist olsun kalanlarda ne halleri varsa görsün. Doğu işte devlet niye yatırım yapıyor ki oralara yazık onun yerine daha gelişmiş yerlere yapsın. Bu mudur yani....
Doguyu, diger bolgelerden bir miktar izole eden, gene dogunun kendi kulturel dokusudur.

Cumhuriyetin ilk yillarindan itibaren doguya yardim yapilmistir, ancak asiretler bunun onunu daima kesmistir. Oradaki halkin asiret sisteminden ses getirir derecede sikayetci oldugunu pek duymadim.

Bugun dogunun icinde bulundugu halin kokeninde sadece terorun rolu degil, yillardir suregelen asiret geleneginin rolu de mevcuttur. Aksi takdirde dogu, yillarin icinde, uretim anlaminda pekala bir küçük Çin olabilirdi.