Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.10.09, 01:35   #4
**EMEL**
Müdavim

**EMEL** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 404
Ettiği Teşekkür: 13330
Aldığı Teşekkür: 14486
Rep Derecesi : **EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Pisman
Standart Cevap: Dene-me yanil-ma!

Şuan elimde olan kitapta' (secret-sır)da bu konuya değinilmiş bir şekilde ama orda konuyu ele alırken insanın çocukluğuna iniyor yazar ve kısaca buna başarısızlık korkusu diyor buda çocukluktan gelen birşey...

Çocuk yanlış birşey yaptığında kızılır cezalandırılır . Çocuk neye dokunsa zarar verdiğini düşünen bilinçaltında ''ben beceriksizim'' fikriyle büyüyen bir birey olur.
Bu olumsuz düşünce kalıbı ileride başarısızlık korkusu meydana getirir ve başarısızlık korkusuda başarının önündeki en büyük engeldir. Bir fırsatla karşıkarşıya kalındığında ilk tepki ben yapamam olur....

işte bu korku psikolojiktir diyor yazar bir alışkanlıktır başarısızlık korkusudur ve gerçekle alakası yoktur ...

sorun çocukluğumuzda sanırım

Aslında butür kitaplar geleceğin yetişkinlerini şekillendiren bizler için çok faydalı ama yinede yanlış bişe yapnca kızıyorum ben napayım

kızmayayım artık demi kızmayayım kızmayayım

Teşekkürler Nüveyla
Oysaki;
Hayatın seni erittiğini çay bitince anlarsın..

**EMEL** isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
**EMEL**'in Mesajına Teşekkür Etti