Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.10.09, 20:08   #5
Mathematician
Kroniköğrencideğilartık:D

Mathematician - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 298
Ettiği Teşekkür: 12966
Aldığı Teşekkür: 17543
Rep Derecesi : Mathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: "Beden, müzik ve resim dersleri çocuklar için önemli"

Banemin Milli(!) konusuna dikkat çekmiş, ben de Eğitim Bakanı(!) konusuna dikkat çekmek istiyorum. Milli Eğitim Bakanımız Nimet Çubukçu'nun eğitim geçmişine bakarsak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olduğunu görürüz. İnsan gelişimi bedensel, zihinsel, psikolojik, sosyal ve ahlaki gelişimlerin dengeli bir şekilde ilerlemesiyle olur. Acaba bir hukukçu bunu ne kadar iyi biliyordur?

Öğrenmeye en açık olunan dönemde bunlardan herhangi birinin eksikliğini yaşayan birinde nasıl olur da zihinsel ya da psikolojik gelişiminin etkilenmemesini bekleyebiliriz?

Beden, resim, müzik.. bunlardaki eksiklik en başta zihinsel gelişimi engelleyecektir. Aslında öğrencileri Fen'e daha çok yönlendirilmeleri amaçlanırken farkında olmadan sanata, farkında olmadan bilime, farkında olmadan insan gelişimine engel oluyorlar.