Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.11.09, 15:13   #1
Kardelen26
Müdavim

Kardelen26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2009
Konular: 232
Mesajlar: 4,845
Ettiği Teşekkür: 27054
Aldığı Teşekkür: 23218
Rep Derecesi : Kardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Suspus
Standart Sevgiye Pervanedir Gönüller

Sevgiye Pervanedir Gönüller
Hz. Ali’ye atfen bir olay anlatılır.

Hz. Ali’nin yanına bir adam gelir. Der ki: ya Ali seni çok seviyorum. Hz.Ali şöyle adamın gözlerinin içine bakar. "Yalan söylüyorsun" der. Adam şaşırır. "Yalan söylüyorsun, eğer sen beni sevseydin, ben de seni seviyor olurdum."

İnsan birini sever ve gönlü ısınırsa mutlaka sevilenin, muhabbet beslenenin gönlünde makes buluyor. Ve sevilene götüren herşey sevimsiz dahi olsa sevimli hale geliyor. Onun için sevgi ile herşey aşılabilir.

Hani tek kullanımlık enjektörler vardır ya, sterildir. Her türlü mikroorganizmadan arınmış. Açarsın ve açtığın anda sterilliği bozulur. Aynen öyle de, insanın gönlü, kalbi, yüreğinin ambalajı açılırsa onun da sterilliği bozulur. Gönül ambalajını açacaksa insan, öyle dikkatli olmalı. Temiz tertemiz kalmalı yürek. Bu yüzden yanan insanlar gördüm. İnsan seviyor, gönlünün ambalajı açılıyor. Gönül sevdi mi sevdiğinden gayrısına kör oluyor. Sevdalar çok kirlendi. Yüreklerin sterilliği bozuldu. Sevgiler Allah için olamayınca tutku haline geldi. Tutukladı, esir aldı hayatları.

Bakıyorsun da, sevgiler makamlara ve rakamlara yönelik hale geldi. İnsanın ruhu, gönlü bir kenara itildi. Maddesine bakılır oldu. Bedene bakılır oldu. Bu yüzden ruhlar aradığı huzuru bulamıyor.

Seveceksen bir kişiyi önce gönlünü sev. Ruhunu sev. İnsanda aslolan ruh. Geri kalan ceset. Bir cesedi kim sevmek ister. Ruhsuz, kalpsiz madde sevgine karşılık verebilir mi?

Şu kainatta herşey sevgiye pervane. Sevgiye koşar. Bir bebek dünyaya geliyor. Rabbimiz ana-babasının gönlüne sevgi ve merhameti koyunca o altına işeyen, ağlayan sızlayan, küçücük şirin şey etrafında pervane oluyor ana-baba. En ufak birşeyde canı gidiyor insanın.


Maddeden geçtim,
Manayı seçtim,
Aşk şarabın içtim,
Maddeyi aşmanın zamanı geldi,
Manaya taşmanın zamanı geldi,

Manası olmayan manasız,
Ruhu olmayan ruhsuz,
Canı olmayan cansız,
Maddeyi aşmanın zamanı geldi,
Manaya taşmanın zamanı geldi,

Sevgi rüzgarları esmiyor,
Artık manasız kesmiyor,
Madde ruhları presliyor,
Maddeyi aşmanın zamanı geldi,
Manaya taşmanın zamanı geldi,

Rakamı gönlünden atmaK için,
Dünyayı ahirete satmak için,
Sevgine sevgi katmak için,
Maddeyi aşmanın zamanı geldi,
Manaya taşmanın zamanı geldi,

Herşey maddeye dayanır oldu,
Kalplere kin ile fesat doldu,
Muhabbet hasleti mazide kaldı,
Maddeyi aşmanın zamanı geldi,
Manaya taşmanın zamanı geldi,
__________________
Kardelen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Kardelen26'in Mesajına Teşekkür Etti.