Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.12.09, 16:21   #48
Smyrna
Okunuşu: Simirna

Smyrna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 625
Ettiği Teşekkür: 37276
Aldığı Teşekkür: 38692
Rep Derecesi : Smyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzel
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart Cevap: Son Çıkan Albümler & Müzik Haberleri

Pop müziğin güçlü yorumcusu Zeynep Dizdar yeni görüntüsü ve yeni albümü ile müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor. Seyhan Müzik etiketi ile yayınlayacağı "Aşkın Büyüsü" adlı single albümü ile 2010 yılında yayınlayacağı albümünün de müjdesini veriyor...

Kendisini yenilemek adına çok çalıştığını söyleyen Zeynep Dizdar "benim hedefim popüler yüz olmak yerine asıl işim olan müzikte kalıcı olmak bunun içinde dünya standartlarındaki yıldızların müziklerini takip ediyorum" diyen yorumcu dünya starlarını kendisine örnek aldığını da belirtti.

* * * * *

Geçtiğimiz yıl 40. kuruluş yılını görkemli bir Türkiye turnesi ile kutlayan Türk Rock Müziği'nin öncü gruplarından Moğollar, beş yıllık bir aradan sonra "Umut Yolunu Bulur" adlı albümü çıkarıyor. Cahit Berkay, Taner Öngür, Engin Yörükoğlu ve Serhat Ersöz’den oluşan çekirdek kadrosuna, 2008'de Cem Karaca'nın oğlu Emrah Karaca'yı solist olarak dâhil eden Moğollar'ın son albümünün ilk klibini Okan Bayülgen çekecek.
* * * * *

"Bu Böyle" isimli şarkısıyla 2009 yazına damga vuran Sertab Erener yeni single çalışmasını tamamladı. DMC etiketiyle müzik marketlerde yerini alan ve "Açık Adres" adını taşıyan yeni şarkı yine Soner Sarıkabadayı imzası taşıyor. Şarkının düzenlemesi ise şu günlerde yeni albümü ile büyük beğeni toplayan Mustafa Ceceli'ye ait.
* * * * *

"Benimle Oynama" isimli şarkısıyla müzik dünyasına giriş yapan ve son olarak "Komple" isimli şarkısıyla büyük beğeni toplayan Burak Kut 12 şarkıdan oluşan "İlaç" adlı yeni albümünü tamamladı. DMC etiketiyle müzik marketlere sunulan albümde 4 şarkıya imza atan sanatçı, Sezen Aksu, Sibel Algan, Genco Arı ve Mustafa Ceceli gibi önemli isimlerle çalıştı.

* * * * *

Rock müziğin başarılı kadın vokallerinden Şebnem Ferah'ın merakla beklenen 6. stüdyo albümü "Benim Adım Orman" Pasaj Müzik etiketi ile müzik marketlerde.. Sözleri ve müzikleri Şebnem Ferah'a ait 12 şarkının yer aldığı "Benim Adım Orman" albümü, 6 aylık stüdyo çalışması sonucunda tamamlandı.

Tarkan Gözübüyük prodüktörlüğünde, 101 Stüdyoları'nda kaydedilen albümde, Şebnem Ferah'a klavyelerde Ozan Tügen, gitarlarda Metin Türkcan, bas gitarda Buket Doran, davullarda ise Aykan İlkan eşlik ediyor.
Dört buçuk yıl aradan sonra yeni şarkıları ile müzikseverlerle buluşacak olan Şebnem Ferah, bu zaman zarfında "İstanbul Symphonic Project" eşliğinde Bostancı Gösteri Merkezi'nde verdiği konserin kayıtlarını DVD ve CD seçenekleriyle yayınladı. Pasaj Müzik etiketi ile yayınlanan "10 Mart 2007 İstanbul Konseri" DVD’si, "Türkiye’nin En Çok Satan Konser DVD’si" ünvanını aldı.

* * * * *

Sadık Karan'ın Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan albümü herkese TANIDIK geliyor. "Bak Gidersem Dönmem" ve "Aman" şarkıları ile geniş bir hayran kitlesine sahip olan SADIK KARAN'ın 3. stüdyo albümü TANIDIK, Ossi Müzik etiketiyle Aralık ayında yayınlanıyor.
Hakan Eren'in yapımcılığında hazırlanan albümün prodüktörlüğünü Sadık Karan yaptı. Albümde versiyonları ile birlikte yer alan 11 şarkının söz ve müziği sanatçının kendi imzasını taşıyor.

Sarı Ev stüdyolarında hazırlanan albümün, 1,5 yıla yayılan bir sürede şekillenen şarkılarının düzenlemelerinin çoğunu Gürsel Çelik yaparken, diğer versiyonları Emirhan Cengiz ve Dj Burak Yeter tarafından hazırlandı. Şarkıların mikslerinde Barış Büyük ve Özgür Yurtoğlu var. Fotoğrafları Oktay Dönmez tarafından çekilen albümün, kapak tasarımını Engin Korkmaz yaptı.

Hayatın içindeki zorlu anları, ironik diliyle eğlenceli hale getirmeye çalışan sanatçının üçüncü albümü TANIDIK'ın ilk çıkış şarkısı, sözü ve müziği sanatçıya ait olan ve albümde üç farklı versiyonu bulunan "DOST KAZIĞI" olarak belirlendi.

Sözlerindeki ironik yaklaşımıyla dikkat çeken şarkı, yaşamda karşılaşılan gerçek anları ve hemen herkesin başına gelen can sıkıcı durumları eğlenceli bir üslupla anlatıyor. Gerçeklere gülümsemek isteyenlerin severek dinleyeceği "DOST KAZIĞI", gerek sözleri gerekse alt yapılarındaki doğu ve batıyı harmanlayan senteziyle, tekdüze müzik anlayışından sıyrılarak yeni bir şeyler dinlemek isteyen popüler müzik dinleyicisine iyi bir alternatif sunuyor.