Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.12.09, 01:18   #14
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2490
Mesajlar: 21,871
Ettiği Teşekkür: 88810
Aldığı Teşekkür: 128167
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Zehirli Mantar Hikayesi

Bu Hikaye, Alman çocuklara Yahudi nefreti aşılamak için yazılmış bir Nazi kitabından alınmıştır. Yazarı, anti-semitik propagandada uzmanlaşmış olan, Der Strümer’in yayıncısı Julious Streicher ‘dır. Kendisi, 1946’da Nürmberg mahkemesinde yargılanmış ve savaş sırasında yaptıklarından dolayı idam edilmiştir.

Bir anneyle oğlu, Almanya ormanında mantar toplarlar. Çocuk, zehirli mantarlar bulur. Annesi, oğluna hem yararlı hem de zehirli mantarların olduğunu açıklar ve eve dönerken şöyle der:

“Bu dünyadaki insanlar da ormandaki mantarlar gibidir. Yararlı mantarlar olduğu gibi, iyi insanlar vardır çevremizde. Zehirli mantarlar gibi de kötü olan ve bize zarar veren insanlar da bulunur. Bizler de kendimizi zehirli mantarlardan koruduğumuz gibi kötü insanlardan da korumalıyız. Anlıyor musun?”


“Evet anlıyorum anneciğim, böyle insanlarla muhattap olursak başımıza bir sürü kötü şey gelebilir. Tıpkı zehirli bir mantarı yediğimiz zaman olacaklar gibi..Hatta ölebiliriz bile. “
“Evet, peki sen insanlığın içindeki zehirli mantarların kim olduğunu biliyor musun? “

“ Tabii ki anneciğim, o zararlı insanlar Yahudiler’dir. Öğretmenlerimiz bize söylediler bile.”

Anne, çocuğunu çok akıllı olduğundan dolayı övdükten sonra çeşitli zararlı Yahudiler’in farklarını anlatmaya başlar: ''Sokak satıcısı Yahudi, Hayvan satıcı Yahudi, Yahudi doktor, Kaşer kasap,vs…Her nekadar asıl yüzlerini gizleyip, bizlere iyi niyetli gözükmeye çalışsalar da onlara kanmamalıyız. Onlar Yahudidirler ve öyle kalacaklardır. Onlar zehirlidirler!”

“Tıpkı zehirli mantarlar gibi!” der Franz

“ Evet çocuğum . Mantar nasıl bir anda bir aileye yok edebilirse, bir Yahudi de , bir köyü, bir şehri hatta bir milleti yokedebilir.”

Franz anlamıştı: “ Bana söyler misin anne? Yahudi olmayan her insan onların bu kadar zararlı olduklarını biliyorlar mı?”

Anne başını iki yana sallar: “ Ne yazık ki çocuğum hayır. Yahudiler’i tanımayan milyonlarca insan var. Bizim de onları aydınlatmamız ve uyarmamız lazım. Özellikle gençleri uyarmalıyız. Kızlarımız ve oğlanlarımız Yahudiler’in gerçek yüzlerini bilmelidir. Zehirli mantarlar nasıl heryerde yetişebiliyorsa , Yahudiler’in de her an ortaya çıkabileceklerini onlara anlatmalıyız. Yahudiler’in hastalık, felaket ve kötü şans ve ölüm demek olduğunu öğretmeliyiz.”Yazar, hikayeyi, alınacak dersi özetleyerek bitirir:


''Alman gençleri zehirli Yahudiler’i tanımalıdır. Yahudiler’in Alman halkı ve tüm dünya için ne kadar büyük bir tehlike olduklarını öğrenmelidir. Yahudi probleminin, tüm Almanlar’ın kaderini belirlediğinin farkında olmalıdır. Sonraki hikayeler de bizlere, Yahudiler’in aşağılık karakterlerini , zehir saçan kişiliklerini gösterir. Onlar insan şeklindeki şeytanlardır.”
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.