Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.01.10, 01:44   #16
Seyyah
Uzman Üye

Seyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 57
Ettiği Teşekkür: 1503
Aldığı Teşekkür: 3202
Rep Derecesi : Seyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmedeSeyyah muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Bitkin
Seyyah - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Bizim Köy Enstitülerimiz Vardı

bir insanın okuması için okula ihtiyacı vardır. bu bir lükslük değildir. hangimiz okulda okumadık. ozaman kapatalım tüm okulları. ne dersin yavuzhan....

köy enstütülerinin kapanması sadece bi sürecin parçası değilmi. bunu görmek için kahveye gitmek bile yeterli. şimdi bi bakalım doğunun haline. bide 10 yıl öncesine bakalım

kalkınma dediğimiz şey son 5 yılda gerçekleşti. Gap ne zaman bitti onu söyleyin bana.
süregelen tüm hükümetler köylüyü yanlız bırakmıştır. gerek kota koyarak, girişimcileri doğuya yönlendirmeyerek sağlık hizmetlerinden mahrum bırakarak, elektirik götürmeyerek, yolsuz bırakmıştır.
buda yetmiyormuş köylerini boşaltmaları için baskı yapıp bundada başarılı olmuştur.
ohali ne çabuk unuttuk. bu bölgeler bundan nasıl etkilendiler
köyde ağasından tarlayı sürsün diye
askerden baskı köyü boşaltsın diye
sağlık ocağında doktordan mahrum.... daha ne.
çünkü onlar köylüdür demi cahildir. evde kendi başlarına okuma yazma öğrenmediler çünkü

ben sadece babamın hergün okumak için küresel ısınmanın olmadığı zamanlarda yani kışın kış, yazın yaz olduğu zamanlarda 6 saat yol gittiğini duydum. bu bile yeter.
varmı itirazı olan. varsa bi gidin görün doğuyu

evet bizler ezberciyiz belkide. belkide nekadar geniş görüyor sanarsak sanalım, ezberciyizdir ama bu Ülkemizin gerçeğini değiştirmez.