Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.01.10, 02:08   #17
Yavuzhan
Gerçek Üye

Yavuzhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 54
Ettiği Teşekkür: 994
Aldığı Teşekkür: 3505
Rep Derecesi : Yavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bizim Köy Enstitülerimiz Vardı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Pharos Mesajı göster
bir insanın okuması için okula ihtiyacı vardır. bu bir lükslük değildir. hangimiz okulda okumadık. ozaman kapatalım tüm okulları. ne dersin yavuzhan....

köy enstütülerinin kapanması sadece bi sürecin parçası değilmi. bunu görmek için kahveye gitmek bile yeterli. şimdi bi bakalım doğunun haline. bide 10 yıl öncesine bakalım

kalkınma dediğimiz şey son 5 yılda gerçekleşti. Gap ne zaman bitti onu söyleyin bana.
süregelen tüm hükümetler köylüyü yanlız bırakmıştır. gerek kota koyarak, girişimcileri doğuya yönlendirmeyerek sağlık hizmetlerinden mahrum bırakarak, elektirik götürmeyerek, yolsuz bırakmıştır.
buda yetmiyormuş köylerini boşaltmaları için baskı yapıp bundada başarılı olmuştur.
ohali ne çabuk unuttuk. bu bölgeler bundan nasıl etkilendiler
köyde ağasından tarlayı sürsün diye
askerden baskı köyü boşaltsın diye
sağlık ocağında doktordan mahrum.... daha ne.
çünkü onlar köylüdür demi cahildir. evde kendi başlarına okuma yazma öğrenmediler çünkü

ben sadece babamın hergün okumak için küresel ısınmanın olmadığı zamanlarda yani kışın kış, yazın yaz olduğu zamanlarda 6 saat yol gittiğini duydum. bu bile yeter.
varmı itirazı olan. varsa bi gidin görün doğuyu

evet bizler ezberciyiz belkide. belkide nekadar geniş görüyor sanarsak sanalım, ezberciyizdir ama bu Ülkemizin gerçeğini değiştirmez.

Pharos bir söz vardır..

Okumak cehaleti alır. Eşeklik baki kalır.. derler..

Benim yukarda bahsettiğim konu bu minvaldedir..

Doğu son beş yılda gelişmemiş şımartılmıştır!!! Gap henüz bitmemiştir!!

Köylerin boşaltılması konusu o anki zaman diliminde gereklilik göstermiştir.. Yapılmıştır.. Her yere yetecek gücün yoksa gücünün yettiği kadar yeri korursun..

Ayrıca gönüllü yada silah zoruyla o kapatılan köylerde pkk lılar barınmış beslenmiştir.. Burda bir yanlışlık var mı? YOK!

Elektriği nerdeyse bedava alıp vergiden nerdeyse muaf tutulan koca koca işletmelerin devletin almadığı vergiyi pkk ya yatırdığı gibi birde gerçek vardır kayıtlarda duran ki oraya hiç girmeyecem...

Okumak sadece okullar yapmakla o okulları öğretmenlerle doldurmakla olmuyor. Okuyacak kişinin isteğide çok önemli.. Kişi okumak isterse yukarda örneğini verdim. Dağ başında bile okuyor.. Doğru mu? Varmı burda bir yanlışlık???