Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.01.10, 02:41   #20
Yavuzhan
Gerçek Üye

Yavuzhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 54
Ettiği Teşekkür: 994
Aldığı Teşekkür: 3505
Rep Derecesi : Yavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bizim Köy Enstitülerimiz Vardı

Bak sana bir örnek vereyim kendimden..

İlkokula gidiyoruz... O zamanlar yazın tatillerde köydeyiz.. Kuran Kursunada gidiyoruz.. Benim kitabım yoktu.. Ordakilerden olanlardan alır okurdum.. Ayet-el Kürsi'yi dinleyerek öğrendim bir haftada...

Ha benim gibi azimli kaç kişi var dersen haklısın.. 70 milyonda yetmiş tane.. Amaaaa hiç olmamasından iyidir..

Gelelim şu Doğu mevzusuna Diyaarbakırspor başkanlığınıda yapmış bir şahış.. Diyarbakır'a memleketine Devletinde teşvikleriyle devasa bir fabrika açıyor.. Elektrik sudan ucuz -ki tekstil atölyesi düşün ne kadar elektrik harcar- Vergi desen 3-5 yıl muaf.. Bu adam bir müddet sonra tası tarağı toplayıp ya Azerbeycan'a yada Kazakhistan' a tam emin değilim fabrika açıyor. 175 milyon dolarlık diye hatırlıyorum.. Mazeret: PKK

Şimdi Devlet oraya yatırım yapmayı destekliyor mu? Evet!

Yol götürüyor mu? Evet!

Su götürüyormu? Evet!

Fakat 100 milyon dolarlık fabrika ordan uçup gidiyor mu? Evet!

Şimdi diyeceksin ki Devlet Korusun!

Kardeşim Devlet korusunda ordaki asalaklarda ekmeğine sahip çıksın..Herşeyide devletten beklememk gerek.. Bu ülkenin sadece doğudaki illeri yok! Sınır kapısında şov yapmayı biliyorlar! Şımardılar çünkü çok fazla yatırım desteği verildi.. Hiçbiride bu yaratılan fırsatlara destek olmadı, sahip çıkmadı.. Adam fabrikayı kapattı Devlet kapatırmasaydı! denildi.. Varmı böyle bir mantık sen ekmeğine sahip çıkmazsan Devlet neden sahip çıksın. Diyarbakır Büyükşehir belediyesi.. Yani Nüfusu 1 milyondan fazla.. Tükürüğünle boğarsın istesen.. Ama tabi istesen...

Bir ablamızın doğudaki görevi sırasında anlattığı bir şey vardı.. Hiç kimse bir çöp dikmez kapısının önüne ağaç yoktur dedi.. Sebep? Devletin dikmesini bekliyolarmış!!!