Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.01.10, 03:19   #30
denise
Gerçek Üye

denise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 93
Ettiği Teşekkür: 1337
Aldığı Teşekkür: 2880
Rep Derecesi : denise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bizim Köy Enstitülerimiz Vardı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi yavuzhan Mesajı göster
Denise,

Söylediklerinizin hiçbirine itiraz etmem bilakis çok güzel bir açıklama olmuş.. Benim itirazım okulların açılmasınaymış gibi kurmuşsunuz cümlenizi orasına şerh düşerek geri kalanına katılıyorum..

Benim söylemek istediğim şudur ki.. Enstitüler kapandığı için insanlar cahil kaldı demek doğruluk payı olsada hakikat değildir..

Milletin cehaletinin sebebi okul olmamasımı sizce? Dünya kadar okul var şimdi ama genede haydi çocuklar okula!,Haydi kızlar okula! Baba beni okula gönder kampanyaları düzenleniyor mu?

Ebru sanatı ve diğer söylemleriniz için söylenecek tek şey haklı olduğunuzdur..

Enstitülerin kapanmasıyla alakalı sözlerim ise tamamen halk içinde muteber olan düüncelerdir..

Sevgili Yavuzhan,

Koy enstutuleri sadece okuma yazma ogretmez. Meslek de ogretir. Bugun diplomali gezen bircok insan, kahve koselerinde oturuyor. Is bulamiyor. Niye?

Uretmiyoruz. Uretmeyen bir ulkeyiz. Cumhuriyetin ilk yillarinda baslayan uretime gecme tesebbusleri, kisa sure sonra yok edilmistir.

O cahil zamanda bile imal edilen "DEVRIM" (araba) bunun en guzel ornegidir.

Niye bugun caddelerde luks Mercedes'ler yerine, son model Devrim, son model ANADOL gezmeseydi?

Niye tankimizi kendimiz yapmasaydik?

85 yil sonra, ABD destekli bir grup tarafindan, okyanus otesine arac gonderecegiz.85 yil!!!