Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.01.10, 12:40   #34
denise
Gerçek Üye

denise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 93
Ettiği Teşekkür: 1337
Aldığı Teşekkür: 2880
Rep Derecesi : denise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bizim Köy Enstitülerimiz Vardı

Anliyorum da Lale'cigim, asiretlesmeye sadece dogu'nun feodalitesi olarak bakilmamali..

Bati'daki ve diger bolgelerdeki asiretler ne olacak?

Gunumuzde tarikatlarin, cemaatlerin tureyip durmasi, dogudaki asiretlerden cok mu daha az zararli?

Tarikatlarda asiret mantiginda idame oluyor. Tek farklari silah kullanmamalari mi?
Onlarda da, bir adamin iki dudaginin arasindan cikan soz emir haline geliyor. Ve uygulaniyor.

Her turlu birikim ve olusum, Cumhuriyet karsiti ne varsa ona aktariliyor. Degisen ne sence? Biri karin acligini kullaniyor bu is icin, biri de dini..

Teror sadece silahla gelmiyor ki!

Hadi simdi guvenlik gucleri var da, terore karsi mucadele veriliyor.

Bu gidisle, o mucadeleyi veren guvenlik gucu de kalmayacak. Yapilmak istenen gayet asikar ortada.. Ordu yok olsun, polis yok olsun. Acilin, ulkeyi turedi peygamberler yonetsin.

Bunlarin tumu asiret mantiginin sonuclari.. Tek fark kullanilan arac.. Ve bir kisim gercekten ihtiyacli, digeri de ihtiyacli..

Niye tarikatlar yardim edecek ogrencileri, Istanbul'un varoslarindan seciyorlar? Katil bana, maddi durumunu duzelteyim mantigi..

Sen hic tarikatlarin, bir Ataturkcu insana egitim bazinda destek verdigini okudun mu? Ben okumadim. Okumadigim icin, Turkan Saylan gibileri ayrimci sinifina alindi ya, kafir ilan edildi ya..

Adam Amerika'dan, maddi destekle istedigi yayin organini, istedigi sekilde yonlendiriyor. Ama baksan, bir lokma bir hirkasindan(!) baska birseyi yok.

Amac ayni..

Biz ne yapiyoruz buna karsilik? Hicbir sey! Oyleyse biz, dogudakilerden daha asalak durumdayiz.

Cumhuriyetin ilk yillarinda, birileri feodalitesi yikilmasin diye, yagmaladi.

Simdi de birileri peygamberlik ruyalari yikilmasin diye, Allah inancini, Kuran'i vb degerleri yagmaliyor.

Demek istedigim bu..