Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.01.10, 16:38   #36
sarperim
Üye

sarperim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 66
Ettiği Teşekkür: 1005
Aldığı Teşekkür: 658
Rep Derecesi : sarperim Karimasını arttırmak için doğru yerdesarperim Karimasını arttırmak için doğru yerdesarperim Karimasını arttırmak için doğru yerdesarperim Karimasını arttırmak için doğru yerdesarperim Karimasını arttırmak için doğru yerdesarperim Karimasını arttırmak için doğru yerdesarperim Karimasını arttırmak için doğru yerdesarperim Karimasını arttırmak için doğru yerdesarperim Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bizim Köy Enstitülerimiz Vardı

Sevgili arkadaşlar; Köy enstitüleri gibi gerçekten çok önemli bir konuda yapmış olduğunuz yorum,eleştiri ve değerlendirmeleriniz için hepinize kalpten teşekkür ederim.

İzninizle bu konuda gözlemlediğim ama genel olarak bir çok alanda sorunumuz olan birkaç örnek vermek istiyorum.

Köy enstitüleri düşünce anlamında gerçek bir devrimdir.Eğitim öğretim anlamındada öyledir ancak uygulamada çok büyük sorunlar olmuş ve zamanla bu durum içinden çıkılmaza doğru gitmiştir şöyleki;

Köy enstitülerinde zaman içinde denetim azalmaya başlamış,kültürel ve sosyal bir çok konuda toplumu rahatsız eden olaylar olmuş,hedeften sapılmıştır buda zaten bahane arayan grupların artık buralarının bir eğitim kurumu olmaktan çıktığını söylemelerini kolaylaştırmış bu okulları yok etmek için aradıkları bahanelerin oluşmasını sağlamıştır.

Halbuki günümüzde bile en iyi model olarak birçok medeni toplumun uygulamaya çalıştığı bir sistemi bozmadan devlet ve halk el ele vererek korumuş olsaydık bugün sadece eğitimde değil bir çok konuda dünyada lider olabilirdik.

Kabul etmemiz gerekir ki toplum olarak kolay pes ediyoruz,üzerimize düşeni tam anlamıyla takip etmiyoruz,işleri sadece lafta bırakıyoruz hep ötekiler hatalı oluyorlar sonuçta atı alan üsküdar'ı geçmiş oluyor.

Bu konuda düşüncelerini paylaşan tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler ediyorum.