Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.01.10, 01:26   #37
denise
Gerçek Üye

denise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 93
Ettiği Teşekkür: 1337
Aldığı Teşekkür: 2880
Rep Derecesi : denise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bizim Köy Enstitülerimiz Vardı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi yavuzhan Mesajı göster
Dün bozdurulmuş bir çek, yarın ise senettir. Sadece bugün elde kalmış nakit paradır...

Evet Cumhuriyetin ilk yıllarını tartışmıyoruz burada.. O dönemde yaşananlar o dönemin şartlarıyla değerlendirilmeli.. Ordun yok okur yazar nüfusunun çoğunu savaşta kaybetmişsin.. Bir şeylerin yeniden oluşması zaman alabilir.. Bunları bir kenara bırakarak esas meselemize bakalım..

Hemen hemen aynı şeyleri söylemekteyiz. Farklı yollardan söylüyoruz..

Yukarda bir cümle kullanmışsınız yanlış anladığımı umuyorum..

Ben PKK'nın Obüs kullandığını bilmiyorum.Görmedim.. Tabi eğer ki sen Ordu'nun orada terör yarattığını savunmuyorsan!!!

Hiçbirşeye karışmamış ülke mensubu diye bir şey yok!

Eğer ki bu ülkede çalışıyorsan ekmeğini kazanıp vergini ödüyorsan her şeye karışma hakkın var..

Yok gündüz askere gece pkk' ya şakşaklık yapıyorsan! İki tarafada şirin gözüküp pasta kapma derdindeysen asalaksındır! bunun başka açıklaması var mı ki?

Elektriğin kaçak! Suyun Kaçak! Herşeyin bedava.. Ama gel gör ki birileri mikrofon uzatınca ağlamaya başla hemen. Devlet bize bakmıyor iş bulmuyor onu yapmıyor bunu yapmıyor diye yok ya!

Devletçilik nedir?

Her ne şart altında olursa olsun bu devletin bekaasının devam etmesi için her yurttaşın elinden gelenin en iyisini yapmasıdır..

Ve bu noktada Bu tarife uymayan herkes benim gözümde ASALAKTIR!.. Vücuttan temizlenip atılmalıdır!!!
Once dilerseniz konu basligina ve denk gelen yillara bakin, ondan sonra neyin tartisilip tartisilmadigini konusalim isterseniz. Koy Enstutuleri 2000'li yillara denk gelen bir organizasyon degildir.

Yanlis olan sadece carpitmissiniz cumlemi anlamsal olarak..

pkk bugun her turlu savassal techizati, komsu (!) ulkelerimizden zaten ediniyor.Bu son derece asikar.

Bu obus olur, uzi olur, roketatar olur vb. farketmez, sonucta hepsi savunma aracidir.Bugun pkk icin obus bulmak cok zor bir is midir? Komsu(!) ulkelerimiz varken?

Benim Turk ordusuna bakis acim ve degerlendirisim bu sitede gayet aciktir. Merak ederseniz, gider mesajlarimi tarattirir bulursunuz, ogrenirsiniz.

Ordu'nun orada teror yarattigi vb. tur bir cumlem'e atif yapmissiniz.

Tabi ki terore antiteror'le cevap verecek ordu.. Karanfil mi dagitacak, atilan mermilere????? Yoksa uc kulufallah bir elham mi okuyup ufleyecek orgutun uzerine?

Antiteror'un icerigi nedir sayin yavuzhan?
Halk,asker patir patir kirilirken, tabi ki saldiracak.. Siz gul yapragi mi dokmesini bekliyordunuz?

Dedigim gayet aciktir, hicbirseye karismamis halk, bu iki tarafin arasinda kalir. Gunduz ordu geregini yapip, antiteror uygulayacaktir, gece de teror orgutu terorunu uretecektir.

Bu savunma dongusu arasinda kalan hicbir seye karismamis insan, tabi ki devletten isteyecektir isteyecegini.. Teror orgutunden mi istemelidir?

Ornegin bir polis grubu, olay kontrolden ciktiginda, halktan insanlar olmeye basladiginda ne yapacak? Tabana kuvvet kacacak mi? Yoksa olay yerinde kalip, gerekirse siddet ve zor kullanip olayi kontrol altina mi alacak?

Bunu soylemek, ordunun veya emniyetin teror yarattigi anlamina mi gelir?

Gelmez!

Getirenler, bu olusumlara dusman kisilerdir. Polis jobla vurdugu zaman insan haklari devreye girer, yerde hala kani akan insanin haklarini sorgulayan yoktur oysa!

Pes yani!

Eger bu ulkede her seye karisma hakki varsa, hadi toplanip niye yurumuyoruz elimize gecen ilk savunma araci ile teror orgutunun ustune?

Bakin ne guzel bir imzaniz var, devrimcilerle, boluculerin devirecegi bir sise rakidir diye.. Halbuki olay raki sisesini asmis durumda... Raki sisesinde balik olmayi arzulayamayacak kadar raki sisesi kan kokuyor.

Siz soyle Istanbul'un kenar semtlerine dogru uzanin, pekcok elektrigi, suyu kacak ev bulacaksiniz.

Siz soyle Istanbul'un aylalarina, laila'rina uzanin pekcok vergi vermeyen, hirsiz, hortumcu, illegal sirket patronu bulacaksiniz. O Ferrari'ler, Bentley'ler vb.gokten zembille yagmiyor.

Bu noktada ben, doguda hicbir teror olayina karismamis, devletten is, as isteyen insana ASALAK demem. Oradaki halki askere yardim etmemekle sucluyor, asalak diyorsunuz, batidaki halk niye yardim etmiyor acaba? Batidaki halkin, ulke cografyasi sinirlarina girmiyor mu dogunun haritasi?

Sizin gibi dusunmem icin pkk=tum kurt halki seklinde bakmaliyim olaya.. Ki dogru degil.. Gercekci degil.

Koy ensututuleri komunist yetistiriyor diyen zihniyetten farkim kalmaz.Alevi=Solcu diyen zihniyetten de farkim kalmaz.

Butun genellemeler yanlistir cunku..

Koy enstutuleri kapatilmasaydi, bugun o bolgede teror olmayacakti belki de..