Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.01.10, 01:34   #5
Yavuzhan
Gerçek Üye

Yavuzhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Yaş: 41
Konular: 54
Mesajlar: 798
Ettiği Teşekkür: 994
Aldığı Teşekkür: 3505
Rep Derecesi : Yavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yaratılış ve Evrim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi insomniac Mesajı göster
Çok derin konu aslında..

İkiside uzak ama hangisi daha çok kafana yatıyo diye sorarsanız eğer evrim derim.

İnsanların çamurdan yaratılması pek mantıklı gelmiyo açıkcası. Ama olabilirde..

Sizleri Biz yarattık, yine de tasdik etmeyecek misiniz? Şimdi (rahimlere) dökmekte olduğunuz meniyi gördünüz mü? Onu sizler mi yaratıyorsunuz, yoksa Yaratıcı Biz miyiz? (Vakıa Suresi, 57-59)

Şüphesiz Biz insanı, karmaşık olan bir damla sudan yarattık. Onu deniyoruz. Bundan dolayı onu işiten ve gören yaptık. (İnsan Suresi, 2)

İnsan, 'kendi başına ve sorumsuz' bırakılacağını mı sanıyor? Kendisi, akıtılan meniden bir damla su değil miydi? (Kıyamet Suresi, 36-37)


Andolsun, Biz insanı, süzme bir çamurdan yarattık.
Sonra onu bir su damlası olarak, savunması sağlam bir karar yerine yerleştirdik.
Sonra o su damlasını bir alak (embriyo) olarak yarattık; ardından o alak'ı (hücre topluluğu) bir çiğnem et parçası olarak yarattık; daha sonra o çiğnem et parçasını kemik olarak yarattık; böylece kemiklere de et giydirdik; sonra bir başka yaratışla onu inşa ettik. Yaratıcıların en güzeli olan Allah, ne yücedir.
(Müminun Suresi, 12-14)


Döl yataklarında size dilediği gibi suret veren O'dur! O'ndan başka ilah yoktur;Üstün ve güçlü olandır,Hüküm ve hikmet sahibidir.
(AL-İ İMRAN SURESİ, 6)

Ey insanlar sizi tek bir nefisten yaratan, ondan eşini yaratan ve her ikisinden birçok erkek ve kadın türetip-yayan Rabbinizden korkup-sakının. Ve (yine) kendisiyle, birbirinizle dilekleştiğiniz Allah'tan ve akrabalık (bağlarını koparmak)tan sakının. Şüphesiz Allah, sizin üzerinizde gözeticidir. (Nisa Suresi, 1)

Ve belkide en önemlisi;

Ki O, yarattığı herşeyi en güzel yapan ve insanı yaratmaya bir çamurdan başlayandır. Sonra onun soyunu bir özden, basbayağı bir sudan yapmıştır. (Secde Suresi, 7-8)... Sizi annelerinizin karınlarında, üç karanlık içinde, bir yaratılıştan sonra (bir başka) yaratılışa (dönüştürüp) yaratmaktadır. İşte Rabbiniz olan Allah budur, mülk O'nundur. O'ndan başka İlah yoktur. Buna rağmen nasıl çevriliyorsunuz? (Zümer Suresi, 6)


Kuran'ı Kerim ne zaman inmeye başladı? M.s 610 yılında başladı 932. yılında tamamlandı. Yani 23 sene de indirildi..

Darvin 1809 doğdu. 1882 de öldü..
Şuraya getirmek istiyorum konuyu..

BELKİDE İNSANIN BİR CENİNDEN VE EMBRİYODAN GELDİĞİNİ KİMSE BİLMİYORKEN DAHA KEŞFEDİLMEMİŞKEN KURAN'I KERİM'DE YAZIYORDU!

Muhtemelen Ateistti. Ve Tanrı inancını red ettiği için kendi inancına uygun bir şeyler yapmak istedi.. Fakat hep eksik kaldı. Bir türlü tamamlayamadı tezini...

En büyük tartışma konusu olan İnsanların Maymundan geldiğine dair en küçük bir delil ortaya koyamazken onun tezini canlandırmaya çalışanlarda bu işin ancak ve ancak sahtekarlıkla olabileceğini anlamışlar ve Piltdown adamı denilen (1912) fosili ortaya çıkartarak işte size kanıt diyerek ortaya sürmüşler fakat 1953 yılında esasen fosilin uzun uğraşlar sonucu bir araya getirilmiş yeni dönem insan kafasıyla 500 yıllık bir orangutan'ın çenesinin olduğu anlaşılmıştır..


Darwin'in herhangi bir dine bağlılığı ve Allah inancı olsaydı muhtemelen tezinin konusu geçmişten bugüne insanın geçirdiği Tarihi ve Teknolojik Evrim olacaktı..

Bencede İnsanın teknolojik ve sosyal yapısındaki Taş devrinden bugüne kadar ki zaman diliminde olan değişimleri evrimdir..
__________________
Yıl 1923... Ne Mutlu Türküm Diyene... Hedef 2023..Ne oldu Türküm Diyene!!!! Ses Ver Türkiye !
Yavuzhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
18 Üyemiz Yavuzhan'in Mesajına Teşekkür Etti.