Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.01.10, 05:55   #22
denise
Gerçek Üye

denise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 93
Ettiği Teşekkür: 1337
Aldığı Teşekkür: 2880
Rep Derecesi : denise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yaratılış ve Evrim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi yavuzhan Mesajı göster
Denise,

Şahsen ben Din ile Bilim'in ayrıştırılmasına karşıyım..

Birçok Bilim Adamı özellikle de ülkemizde sanki Bilim'le Din'in küs iki kardeşmiş gibi davranıyorlar ben buna karşıyım..

Yukardaki ayetler Ms 610 ile 632 yılları arasında inen ayetler ve şuanki haliyle bir insanın nasıl doğduğuna dair çok ama çok somut bilgiler veriyor..

Yani bu ayetler günümüz için demiyorum fakat o dönemden bu döneme gelene kdar ciddi bir araştırma tezi gibi duruyor..

Ben Darwin le ilgili kendi düşüncemi söyledim..

Bence de evrim vardır ama bu onun yada yandaşlarının savunageldiği İnsanın atası maymundur tezi değildir..

İnsan'ın ilk çağdan bu zamana süre gelen gelişimidir...
Yavuzhan,

Bir birikim yoksa kiside, bilim ile din'i ayni potada konusabilecegini sanmiyorum. Bu anlamda ayristiriyorum ben..

Cunku Allah, sifatlari disinda cizebilecegimiz bir varlik degil.. Bilinmez yani..

Birtakim cakma muslumanlar sayesinde, bilim ve din insani bugun birbirine kus davraniyor.

Daha once de soyledim, zahmet olmazsa seytanla pazarlik kismindaki konusmayi oku, insana dair Adem'den de once bir yaratim oldugunu, tasviri ile birlikte goreceksin. (Ben daima elime aldigimda objektif gozle okumusumdur, dort kitabi da..)
O insanin(Adem'den onceki) ne sekilde yaratildigi simdilik muallak..

Yavuzhan doferim seni! Nukleer top atarim sana!

Evrim'deki maymun bahsini, kimin urettigini acikladim ust mesajda..

Senin de bu kafada oldugunu (h.Yahya vb.) dusunmuyorum acikcasi.. Eger yaniliyorsam bir zahmet bildir, seyrek gorusup, yazisalim, tartisalim topiklerde.