Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.01.10, 14:15   #36
denise
Gerçek Üye

denise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 93
Ettiği Teşekkür: 1337
Aldığı Teşekkür: 2880
Rep Derecesi : denise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmededenise muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yaratılış ve Evrim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mestra Mesajı göster
Yaratıcıyı tartıştığımızı sanmıyorum ve eğer konu yoktan varetmek değilse yaratılışta değildir.

Din i bazda ele almasak bile hiç olmayan bişey nasıl evrim geçirecek diyorum ben. Yaratılış ve Evrim bir elma nın iki yarısı değil ki seçim yapılsın arasında çok başka şeyler.

Mesela ben her ikisininde varlığına inanıyorum.
Bu yüzden kendimce bu konular arasında tercih yapılmasıda bana mantıksız geliyor.

Az önceki cevabınızla tesadüfen değil ama madde evrim geçirdi bu hallere geldik diyorsunuz sanırım.. Yanılıyormuyum?

Yok canim ne alakasi var? Bunu mu cikarsadiniz yazdiklarimdan?

Diyorum ki; bilimsel evrim diyorsaniz, yani inaniyorsaniz eger, yaraticiyi inkar etmeniz gerekir. Cunku bilimsel evrimde bir yaratici mevcut degil.

Bu sekliyle, yaraticisi olmayan bir dongude,bilimsel evrim madde yok olmadigi icin gene dongusunu saglar diyorum. Cunku ustte dediniz ki; yaraticisi olmayan birsey evrim nasil gecirsin? Bu soruna cevaptir yazdigim..

Yani ikisine de inanamazsiniz .. Hem dini yaratilis, hem bilimsel evrim.. Allah'i ne yapacaksiniz bu durumda????

Yani bilimsel evrim'in yaratici kaygisi yoktur.