Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.01.10, 15:54   #16
Yavuzhan
Gerçek Üye

Yavuzhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 54
Ettiği Teşekkür: 994
Aldığı Teşekkür: 3505
Rep Derecesi : Yavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İşte İhanetin Belgelerinden Biri

Bülent Ecevit: Vahdettin hain değildi.

Süleyman Demirel: Vahdettin'in bir yüz yıl daha HAİN olarak bilinmesi gerekir.

Sanırım cevapları bu cenapların bilipte gizledikleri şeyde gizli...

Rauf Orbay'ın Hatıralarında Vahdettin'in Mustafa Kemal'i Cuma Selamlıklarında Anadolu'ya gitmesi ve oradan bir direniş başlatılması konusunda ikaz ettiğini yazar..
Hatta Vahdettin'in Mustafa Kemal'e gitmeden önce hediye ettiği saat onun hayatını kurtarır cephede..

Ben o dönemde Vahdettin'in Hain ilan edilmesindeki mantığı anlayabiliyorum.. Ve doğrudur da.. Düşünün ki 600 küsür yıl Padişahlıkla yönetilmiş bir ülkede yeni bir düzen kurulmaktadır.. Eşşeğin bilmediği ot karnını ağrıtır derler.. Eğer ki o dönemde bunlar yapılmasa idi muhtemelen ülke Cumhuriyetten bir kaç sene sonra yeni bir taht kavgasına sürüklenmek isteyecekti..

Ben katıksız bir devletçi ve milliyetçi olarak ülkenin ve milletin bekaası için fedaa edilmeyecek hiç kimsenin olmadığına inananlardanım.. O yüzden O dönemde yapılanlarada tam destek veriyorum!

Beni üzen tek şey aradan geçen onca seneye rağmen hala bunların tartışılması ve ikide bir yeni belge buldum diyenlerin ortaya çıkıp tarhimizi tekrar tekrar lekelemeye çalışmalarıdır..