Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.01.10, 18:05   #17
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: İşte İhanetin Belgelerinden Biri

Alıntı:
Ecdadimiz bizimdir. Hatasiyla, sevabiyla sahip cikmak da bize duser.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi denise Mesajı göster
Ustteki her iki mektubun icerigi onemli degil birincil planda, saltanat duser dusmez, ulkeyi Ingiliz gemisiyle terk etmesi ilginctir.

Vahdettin, daima Mustafa Kemal'i gorevlendirmis olmakla savunulur bir kisim cevrelerce (Cumhuriyet'e giden yolun asamalarinda)..

Oysa mantik der ki, madem Cumhuriyet'e yardimci ve on ayak oldun,Mustafa Kemal'e yardim ettin(buraya kadar gayet guzel), pekala ulkeni niye terk ettin, donemin padisahi olarak?

Asil irdelenmesi gereken, Cumhuriyet fikrini ve dolayisiyla Mustafa Kemal'i ne kadar kullanmisligidir Vahdettin'in?

Oyleyse neden ulkede kalinip, Mustafa Kemal'e destek vererek yasamamistir.

Bu gidis bir nevi, halifeligi Cumhuriyet'e tercih etmek degil midir?

Padisah Vahdettin iken, Yurttas Vahdettin kimligini benimsemek neden zor gelmistir?

Neden buyudugu topraklarda olmeyi tercih etmemistir?

Benim tarih bilgim zayiftir, bu konuda bu sorulara bilen bir arkadas yanit verirse, aydinlanmis olacagim.

Denise yorulmayayım diye senin yazdıklarından alıntı yaptım, teşekkürler

Atatürk ve arkadaşları hakkında neden idam fermanı yayınladı?

Bu soruların herhalde hepimiz cevabını merak ediyoruzdur.

Alıntı:
Beni üzen tek şey aradan geçen onca seneye rağmen hala bunların tartışılması ve ikide bir yeni belge buldum diyenlerin ortaya çıkıp tarhimizi tekrar tekrar lekelemeye çalışmalarıdır..
Yavuzhan, tarihimizde kim bilir daha açıklanmayan daha nice belgeler mevcuttur. Bunlarda, eğer doğru bilgilere dayanıyorsa, ortaya çıktıkça tartışmalar hiç bitmeyecektir.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti