Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.01.10, 07:47   #60
Yavuzhan
Gerçek Üye

Yavuzhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 54
Ettiği Teşekkür: 994
Aldığı Teşekkür: 3505
Rep Derecesi : Yavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmedeYavuzhan muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yaratılış ve Evrim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cem Mesajı göster
275 kg kaldırabilen insanlar var dünya da. Çok zor bir şey olduğu ortada, ancak imkansız değil, veya sadece ilahi bir güçle yapılmış bir şey değil. Gösteri olarak yapan insanlar var, bu ve fazlası ağırlık kaldırmanın yanısıra, ağzıyla tır çekenler var yahu

Yanlış anlama Yavuzhan, benim inanmıyor olmam, dediklerine tamamen katılmamamı gerektirmiyor kesinlikle.

Kuran ile ilgili düşüncem,

Örneğin, alkol gibi insan vücuduna zararlı maddeleri günah olarak göstermesi, insanların kendilerine zarar vermemelerini sağlamanın dünyamızda ki en iyi yolu. Ben günah olduğunu düşünmesem de, milyonlarca insana, alkol vücuduna zararlı desek, benim vücudum seviyorum diyip devam eder. Günah olduğu için inançta, bir çok insan bu maddeleri kullanmıyor. Bu da kuran ın bir başarısıdır.

Ben insanların kendilerinin iradelerini kullanarak ve düşünerek alkol ü alacaksa da, kendini zorlamadan almalarından yanayım. Kuran, her insanın bunu başaramayacağı düşüncesiyle, günah demiş ve bir sürü insanın kendi vücutlarına zarar vermesini engelleyebilmiştir.

Cem ilk verdiğin örnekte kısmen haklısın..

Neden kısmen...

Senin o dediğin elemanlar tır çeken yada halter kaldıran adamlar onu yapmak için gece gündüz çalışıyorlar biliyorsun.. Fakat Seyit Onbaşı öyle değil ki.. Savaşın en zorlu anları uyku yok yiyecek doğru dürüst yemek yok.. Etrafında arkadaşlarının gardaşlarının cesetleri dolu..

Bir şey yapmam gerek yoksa savaşı kaybedeceğiz diyor. Önce yapması gerektiğine inanıyor sonra geçip merminin başına Ya ALLAH diyor kaldırıyor koca mermiyi.. Hemde üç kez.. Bir tanesiyle Queen Elizabeth adlı gemiyi ikiye ayırırken diğeriyle de Ocean adlı gemiyi -ki bu iki gemi o donanmanın göz bebekleri- çok fena hırpalıyor..

Ve esas olay...

Aynı gün geç saatlerde Çanakkale Boğazı Müstahkem Mevki Kumandanı Cevat Paşa, ödül olarak Seyit' e onbaşılık rütbesini verdi. Merminin bir defada kendi huzurunda kaldırılmasını istedi. Bunun üzerine Seyit Onbaşı, Cevat Paşa' ya şu cevabı verdi: " Ben bu mermileri kaldırırken gönlüm, Allah'ın feyziyle doldu. Ancak bu kuvvetin sırrı o anda bana Allah' ın ihsan ettiği bir vergi idi. Bu ağırlığı kaldıracak kadar bir makam varmışsam bu dua ve rıza ile olmuştur. Ancak şimdi kaldırmam mümkün değildir kumandanım"

Tevekkül böyle bir şey işte. Önce karar vereceksin. Yapmaya gayret edeceksin sonra Allah'a sığınıp dua edeceksin..

Ben şimdi kendimden bir örnek vereceğim.. 2000 li yıllar İstanbuldayım.. Acil para lazım oldu. Bulamadım.. Ben ne yaptım.. At yarışı oynadım. Sayısal loto oynadım. Utanmadan birde dua ettim allahım tutsun diye.. Yukarda duanın şartlarını yazmıştım.. Hangisine uyuyor bu yaptığım?? Ve de benim isyan etmeye hakkım var mı?

Dünya kullar için bir imtihan merkezidir.. her kul kendi rızkıyla gelir dünyaya.. Rahman olan Rabbim seni beni bırakır dünyaya ve senden kulluk bekler..

Sana akıl vermiş! Güç vermiş kudret vermiş! Birde lokmanı da ağzınamı versin!!!

O ekmeğin peşinde koşacak olanda sensin sahip çıkacak olanda sensin... Zaten imtihandasın.. Ne yardımı bekliyorsun? Ehliyet imtihanı değil ki bu hayat imtihanı..