Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.01.10, 12:08   #4
OkyanusunKalbi
Müdavim

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 616
Ettiği Teşekkür: 27529
Aldığı Teşekkür: 40364
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sabiha Gökçen (1913 - 2001)

Çok güzel konu, okurken gözlerim yaşardı...

Hele şu konuşması....
Alıntı:
SABİHA GÖKÇEN - '' Bir eğlence gibi geldi bana bu şekilde, böyle kabul ettim belki de. Sonra baktım Atatürk fevkalade ilgileniyor. O kadar ilgileniyordu ki, sonra baktım aklım başıma geldi benim. Madem ki böyle Atatürk beni istiyor, ben mahcup olmayayım ona karşı, milletime karşı da olmayayım. Daha ciddi bir tavır takındım, daha ciddi çalıştım. ''
Sabiha Gökçen ne kadar şanslıymış...Atatürk gibi bir liderin kızı olmak harika birşey....Ülkenin kötü durumunda bile istikbaline devam etmesi, azmiyle Türk dünyasına ismini altın harflerle kazımış....Başarıları takdire değer gerçekten...Sabiha Gökçen sayesinde kadınların kendine olan güveni gelmiş, iş alanlarında, sosyal hayatta başarılı olmamızı Sabiha Gökçen ve onun gibi azimli bayanlarımıza borçluyuz...

Saygı ve rahmetle anıyorum kendisini....Atamız olmasaydı Sabiha Gökçen'i tanıyamayacaktık...