Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.02.10, 14:30   #10
Megan
Gerçek Üye

Megan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 264
Ettiği Teşekkür: 689
Aldığı Teşekkür: 3153
Rep Derecesi : Megan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Çanakkale Muharebelerinden Kesitler

Ellerinize saglık arkadaşlar, hepside çok çok guzel.

Atalarımız hayatlarını hiçe sayarak duşmana göguslerini siper etmişler bu vatan topragını duşmana dar etmişler,
Çocuk yaştaki bir çok gonullu asker seve seve canlarını vermişler, hepsinin ruhları şad olsun, Allah rahmet eylesin.

En çok uzuldugum konu km lerce uzaktaki avusturalyalılar asla atalarını unutmayıp her sene gelip meşhur Anzak ayinini yapmaktalar, oysa ya bizler?

Bizler atalarmızı anmak için ne yapıyoruz, yaptıklarımız sizce yeterlimi acaba ?

En basit orneklerden biri, bu toplardan biri bir zamanlar İzmir-Karşıyaka sahilinde Girne caddesinin girişine konmuş, çok buyuk bir ilgi görmüştü.

Ama nedendir bilinmez zaman içerisinde buradan kaldırılıp ,İzmir 'in başka bir köşesine konuldu ,orda kaç kişi tarihe tanıklık ediyor eski yerinde kaç kişi o muhteşem topu gorme zevkini yaşayabiliyordu tartışılır..

Daha nice simgeler yurdumuzun bir çok yerinde yok yere heba edilip gidiyor, bu vatanın elde tutulması bizlerin ozgurce yaşaması için atalarımızın çektigi acılar unutturulmaya çalışılıyor ve bunda oldukçada başarılılar .

Atalarımıza karşı yapacagımız en iyi şey, onların çektigi acıları unutmadıgımızı onlara gostermek, onları sık sık anmak onlarla ilgili dizilerin çekilmesi için gereken baskıyı oluşturmak, onlara tam anlamıyla sahip çıkmaktır .

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
Megan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
19 Üyemiz Megan'in Mesajına Teşekkür Etti.