Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.02.10, 12:27   #13
Paneb
Uzman Üye

Paneb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 29
Ettiği Teşekkür: 3052
Aldığı Teşekkür: 6063
Rep Derecesi : Paneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Terbiyesiz
Standart Cevap: Osmanlı Döneminde İşkenceyle İdam

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi erlik Mesajı göster
Ben olması daha muhtemel diyorum. Zira Tomruk Dairesi diye bir isim var, işkencenin sistematik olduğunu işaret ediyor. Olmamış da olabilir. Vardır diyemediğimiz gibi yoktur da diyemeyiz.
Kesinlik süreklilik ve genelleme olmayan haller ismin en güzel hali gibidir, yani ben gibi

Ben olmaması muhtemel diyorum. İşime geldiği gibi düşünüp, düşündüğümün de işime gelmesini istiyorum

Sonuçta tarih kahramanları asanlar tarafından yazılır gibi bir 'cesur yürek' film girişi, ya da tarih kazananlar tarafından yazılır gibi bir klişe hemen aklıma gelen kendi tarihimden. (yanlış anlamaya ne de müsait bişey yazdım erlik

Amacım Osmanlının son fedaisi olmak olmadığı gibi, bizde var ama bakın soyumuzda da vardı da dememek. Ben pisledim ama zaten pisti der gibi bişey, o da şeye benzer aganın ..nun üstüne ... olur mu gibi bişey.

a benzerdir b ye demek için eşitlikleri bozmaya gerek var mı? Bozmamaya da gerek yok, şu halde denge tutabildiğin kadardır kendi içinde der yükselirim arşa değer belki başım. Zira benim dengem dengesiz kalışımdan, senin dengen dengesizliğe alışkından

-Üstada sormuşlar kırılan kalp yine sever mi?
Üstat da;Evet demiş..
Adam peki demiş,
-Üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?
Üstat da cevap vermiş;Peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?
Paneb isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Paneb'in Mesajına Teşekkür Etti.