Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.02.10, 13:16   #1
Megan
Gerçek Üye

Megan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 264
Mesajlar: 941
Ettiği Teşekkür: 689
Aldığı Teşekkür: 3154
Rep Derecesi : Megan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Exclamation İş dünyası da Danıştay'a öfkeli.

YÖK'ün katsayı düzenlemesini ikinci kez iptal eden Danıştay'a en büyük tepki iş dünyasından geldi.
Yargının, YÖK ve sanayiciye yük olmaktan vazgeçmesini isteyen işadamları, nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanabilmesi için üniversiteye girişte katsayı engelinin tamamen kaldırılması çağrısında bulundu.
TÜSİAD'ın Anadolu ayağını temsil eden Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Celal Beysel, katsayının Anayasa'daki eşitlik ilkesine aykırı olduğunu söyledi. Danıştay'ın, iş dünyasının ihtiyaçlarını gözetmeyen bir karar verdiğini belirten Beysel, "TÜRKONFED olarak meslek liselerinin kalitesinin yükseltilmesi için katsayı engelinin kaldırılması gerekiyor." dedi.
TUSKON Başkanı Rızanur Meral, iptal kararının iş dünyasını rahatsız ettiğini vurgularken, Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu Başkanı Öner Boysan, eğitimin 'yargı vesayeti' altında olduğunu dile getirdi.
Türkiye Genç İşadamları Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hazim Sesli de, Danıştay'ın meslek liseleri üzerinde oyun oynamaktan vazgeçmesi çağrısında bulundu. KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç ise sanayicileri 'Danıştay'ın kararının iptalini sağlamak' için ortak bir platformda buluşmaya çağırdı.
TÜRKONFED Başkanı Celal Beysel, "Katsayı sistemi eşitlik ilkesine aykırıdır ve meslekî eğitimin cazibesini azaltmakta, böylece meslek sahibi kalifiye eleman ihtiyacı olan ülkemizin ve gençlerimizin önünü tıkamaktadır. Kimsenin gençlerimize bu işkenceyi yapmaya hakkı yok." diye konuştu. YÖK ile Danıştay arasında yaşanan sürecin yakında sınava girecek öğrencilerin stresini daha da artırdığına dikkat çeken Beysel, şöyle devam etti: "Bu durum gençlerimizin hukuka, siyasete, özetle ülke yönetimine olan inançlarıyla ülkeye güven duygularının zedelenmesi sonucunu getirmektedir ve çok sakıncalı bir durumdur."

internethaber
__________________
Ya çaresizsiniz, yada çare sizsiniz.

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
Megan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla