Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.02.10, 20:19   #11
Müşerref Özdaş
Tam Üye

Müşerref Özdaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 38
Ettiği Teşekkür: 1872
Aldığı Teşekkür: 1070
Rep Derecesi : Müşerref Özdaş Karimasını arttırmak için doğru yerdeMüşerref Özdaş Karimasını arttırmak için doğru yerdeMüşerref Özdaş Karimasını arttırmak için doğru yerdeMüşerref Özdaş Karimasını arttırmak için doğru yerdeMüşerref Özdaş Karimasını arttırmak için doğru yerdeMüşerref Özdaş Karimasını arttırmak için doğru yerdeMüşerref Özdaş Karimasını arttırmak için doğru yerdeMüşerref Özdaş Karimasını arttırmak için doğru yerdeMüşerref Özdaş Karimasını arttırmak için doğru yerdeMüşerref Özdaş Karimasını arttırmak için doğru yerdeMüşerref Özdaş Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Müşerref Özdaş - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Türk Hat Sanatı

Çok teşekkür ederim Lale. Yapraklar üzerine yapılan çalışmaları daha önceden de biliyordum. Yaratıcılıkta ve malzemede sınır olamayacağını görebiliyoruz. görüp de hayran olmamak mümkün değil. Bunları yapan kişinin nick Merderyan olduğunu öğrenmiştim.Ve az daha araştırınca " Dünyada sadece kendisinin yaptığı bir sanatla uğraşan ve "yaprakların efendisi" diye tanınan Nick Merdenyan kedi kılı fırçasıyla Florida’dan özel olarak getirdiği difenbahya ve caladium bitkilerinin yaprağı üzerine hat sanatı uyguluyor ve Kapalıçarşı’daki Nick’s Calligraphy Corner adlı dükkanında satıyor. Aynı zamanda atölye de olan bu mekan Bizans yapımı bin yıllık bir ahır. Yurtdışında sergiler düzenleyen sanatçı, yaprakların üzerine üç büyük dine ait dualar ve iyi dilekler yazıyor. Ayrıca özel siparişler de alıyor. Bu sanatı öğrenmek isteyenlere de yardımcı oluyor ve haftada bir gün ders veriyor." şeklinde bilgilere de ulaşmıştım. Paylaşmak istedim sizlerle de. İyi akşamlar.