Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.02.10, 12:38   #1
İsmail ESENCAN
Üye

İsmail ESENCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Yaş: 49
Konular: 15
Mesajlar: 102
Ettiği Teşekkür: 196
Aldığı Teşekkür: 416
Rep Derecesi : İsmail ESENCAN Karimasını arttırmak için doğru yerdeİsmail ESENCAN Karimasını arttırmak için doğru yerdeİsmail ESENCAN Karimasını arttırmak için doğru yerdeİsmail ESENCAN Karimasını arttırmak için doğru yerdeİsmail ESENCAN Karimasını arttırmak için doğru yerdeİsmail ESENCAN Karimasını arttırmak için doğru yerdeİsmail ESENCAN Karimasını arttırmak için doğru yerdeİsmail ESENCAN Karimasını arttırmak için doğru yerdeİsmail ESENCAN Karimasını arttırmak için doğru yerdeİsmail ESENCAN Karimasını arttırmak için doğru yerdeİsmail ESENCAN Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Aşığım Ben ArkadaşSevgili arkadaşlar, sitemde Uluç KARADENİZ kardeşimizin paylaştığı ve bir ders arasında yazmış olduğu yazıyı sizlerle paylaşmak istedim, gerçekten o kadar güzel yazmış ki kardeşimiz, sizlerle paylaşmamak sizlere ve o büyük insana haksızlık olurdu.


Aşığım Ben Arkadaş

Aşığım ben arkadaş ama benim aşkım güzel bir bayana değil. Benim aşkım kitaplara, filmlere ya da aklınıza her ne geliyorsa, onlara değil. Benim aşkım bir adama. Senin benim gibi bir insana. Onunda eti ve kemiği var. Onunda insanca yaşamaya hakkı var. O içimizden biri, hepimizin onda kendinden bir yan bulabileceği bir insan. Onun adını duyduktan sonra, neler yaptığını öğrendikten sonra sandım ki çok uzun, iri yarı veya dev gibi bir şey. Meğersem boyu 1.68’miş ayakkabı numarası da 40’miş.Şaşırdım…

Büyük kişileri düşün arkadaş. Gel senin ile bu büyük kişileri düşünelim. Var mısın kıyaslamaya?

İki tane lider düşün arkadaş, bir tanesi en batıdan en doğuya kadar dünyaya hükmetmiş kendi zevkleri için yakmış yıkmış öldürmüş. Asya’ya hükmedicek kişinin sadece çözebileceği bir düğümü hiç uğraşmadan bir kılıç darbesi ile ortadan iki ye ayırmış. Adı kutsal kitapta bile geçiyor diğeri ise öldürmek yerine kendi canını ortaya koymuş.Vatanı uğruna canını hiçe saymış.Yüzyıllardır süregelen bir düzene baş kaldırmış, yeni bir düzenin başı olmuş. Bir tanesi Büyük İskender peki ikincisi kim ?

İki tane lider düşünün bir tanesi kendi zevki için halkı insandan saymayarak sömürüyor. Halk ölmek üzere, aç , yiyecek yemek bulamıyor. Bu liderin kapısına dayanıp ekmek bulamıyoruz deyince “ Ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin” diyor.Diğer lider ise cephede, savaş sırasında yiyecek yemek bulamayan askere kendi yemeğini paylaşıyor.Kendisi aç kalıyor.Bir tanesi 16. Louis, Fıransız İhtilali’nin baş kahramanı peki ikincisi kim ?

İki tane lider düşünün bir tanesi tamamen kendi istekleri için koskoca bir kütüphaneyi ve içindeki eşi olmayan tarihi bilgileri aleve veriyor. İhtilal yapıyor, başa geliyor ve o ünlü sözü ile tarihe geçiyor “Birkaç kişiyi öldürürseniz katil, milyonları öldürürseniz kahraman olursunuz” diyor ve yaptığı katliamları kahramanlık olarak görüyor.Diğeri de ihtilal yapıyor ancak başa kendisi değil halkı getiriyor. “Savaş saygı içinde olmazsa ve gerektiği için olmazsa katillikten başka bir şey değildir” diyor.Birincisi Napolyon Bonapart peki ikincisi kim ?

İki tane daha lider düşünün bir tanesi tarihte en çok adı geçen kişi. Milyonlarca kişinin ölümünden sorumlu. İnsanları sırf o ırka ayit oldukları için sabun haline getiriyor. Durmak bilmiyor. Bütün dünyayı karşısına alıyor. Faşizim denince akla ilk o geliyor.Bir de “Benim ustam Il-Duce'dir, ama onun ustası da bahsettiğimiz ikinci kişidir.” diyor diğeri ise öldürmeyi değil yaşatmayı seçiyor.Nerde durması gerektiğini biliyor. Ayaklar altında çiğnenen düşman bayrağını alıp kaldırıyor. Her can kaybında canından da bir şeyler kaybediyor.Birincisi Adolf Hitler peki ikincisi kim ?

İşte benim aşık olduğum kişi bu ikinci lider.Her sabah uyandığımda ciğerlerime onun sayesinde nefes çekiyorum. En ufak hücremde bile onu yaşıyorum. Onun yaptıklarını düşünüyorum imkansız diyorum. Onun düşündüğü gibi düşünmek istiyorum. Onun arkasında bıraktığı değerler ile yaşamak istiyorum.Ben onu seviyorum arkadaş…

Ben Mustafa Kemal ATATÜRK e aşığım arkadaş…


Uluç Karadeniz
__________________
İsmail ESENCAN
ESKİŞEHİR 06.01.1969

Türk Balık Avı
İsmail ESENCAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
16 Üyemiz İsmail ESENCAN'in Mesajına Teşekkür Etti.