Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.02.10, 12:44   #9
Megan
Gerçek Üye

Megan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 264
Ettiği Teşekkür: 689
Aldığı Teşekkür: 3153
Rep Derecesi : Megan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Dilimize Yerleşmiş Yabancı Kelimelerin Türkçe Karşılıkları

Paylaşım için çok teşekkurler .Ne yazıkki dilimize çeşitli nedenlerle bir çok yabancı kelimeler girmekte ve bunu engellemek çok zor .

Yukarıda yazılanların bir çoguda zaman içerisinde dilimize yerleşmiş benimsenmiş kelimeler ,karşılıkları olan özturkçe 'leri daha çok yadırganıyor .

Dilimizin bu kadar kirletilmesinde bence özellikle medyanın (bilhassa tv 'nin )ve devamlı göz önunde bulunan bazı kişilerin konuşmalarına dikkat etmemesi ve aynı kelimeleri devamlı kullanmaları sonucu moda haline gelmesi çok buyuk rol oynuyor .

Bir ulkenin dili o ulkenin bagımsızlıgını gosterir ,ama ne yazıkki bizler geçmişimize ,tarihi eserlerimize vermedigimiz degeri dogal olarak dilimizede vermiyoruz .

Öyle bir zaman gelicek ,kendi ulkemizde yabancı durumuna duşecegiz bunun gerçekleşmemesi için tum toplum olarak dilimize sahip çıkmalıyız .

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
Megan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Megan'in Mesajına Teşekkür Etti.