Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.04.10, 15:04   #18
Emilio Santos
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Emilio Santos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 135
Ettiği Teşekkür: 11972
Aldığı Teşekkür: 17675
Rep Derecesi : Emilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Evleneceğiniz Kişinin Eğitim Durumuna Önem Verirmisiniz?

Diploma şöyle önem arz eder;

Kişinin eğitim sürecinde gelecekteki yaşamını şekillendirdiğini geçenlerde başka bir konuda konuşmuştuk. Diploma bize bir aidiyet katar. Seviyesinden ziyade tarzı, cinsi önemli. Katran şeker hesabı. Ne tür bir bölümden mezun olduğu, nasıl bir lisede veya üniversitede, nasıl bir şehirde okuduğu önemlidir.

Diplomayı alın, duvara asın ama karşınızdakinin o diplomayı elde ettiği zamanlarda kendine kattıklarını duvara asamazsınız.

Başta da demek istediğim aslında diplomanın seviyesi değildi. Kaldı ki en önemli faktör diplomadır da demedim. Diploma koşul değil artı değerdir. Real'in verdiği iyi örneğe bakalım ve diyelim ki her ikisi de aynı iyi özellikleri taşıyan iki kişi var ve biri üniversite mezunu, diğeri ilk okul mezunu. Hangisini tercih ederdiniz?

Ben ilk okul mezunu insanlar tercih edilmez demem. Dost canlısı süpersonik arkadaşlarım var. Mesele öyle algılanmasın

(Asıl ben neler dedim böyle)