Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.04.10, 09:39   #68
TÜRKçe
Gerçek Üye

TÜRKçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 70
Ettiği Teşekkür: 2629
Aldığı Teşekkür: 2120
Rep Derecesi : TÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
TÜRKçe - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: İnsan görmediği birini sevebilir mi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Daha önce görmeden sevilebileceğini düşünüyordum zamanla fikirler değişirmiş, ama artık o sevgi denilen his, sadece hoşlanmaktan ibaret olduğunu düşünmeye başladım..

Diyelim bu şekilde sanal ortam sayesinde tanıştığınızı varsayalım..

Konuşmasından etkilendiğiniz yada düşüncelerinizin sizinle aynı olduğu birisini hayalinizde canlandırarak sevdiğinizi zannederek bir ilişkiye başladınız. ama o kişiyle, görüştüğünüzde hayalinizde canlandırdığınız kişi olmadığını görünce , hayalleriniz yıkıldı... O zaman buna sevgi denilebilir mi...?
Bu kadar detaylıca düşünmek gerekirse görmeden aşık olunmaz sadece o anlık hal ve hareketlerinden hoşlanmaktır..Buna da sevgi aşk denilemez...

Ne oldu kız hayırdır ? Gene ne haltlar karıştırdın sen bakayım

Biraz boş bırakmaya gelmiyor seni de hee Ya davulcu buluyorsun ya zurnacı

Cevap veriyorum..İnsan görmediği birini sevebilir.. Ama sevgi derecesini kendisi bilir..Aşk'a yakın mı yoksa kardeşlik derecesi mi..Buna kendisi karar vermelidir.

İnsan kendi nefsine hakim olmalı yoksa ileride çok büyük -psikolojik- sorunlar yaşayabilir..

Herkesin hakkettiği sevgiyi bulması dileğiyle..

TÜRKçe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz TÜRKçe'in Mesajına Teşekkür Etti.