Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.04.10, 13:35   #17
Megan
Gerçek Üye

Megan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 264
Ettiği Teşekkür: 689
Aldığı Teşekkür: 3153
Rep Derecesi : Megan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Çocuğunuza Matematiği Sevdirmek

Paylaşım için çok teşekkurler ,çok guzel ve yararlı bir yazı .

Bir çogumuzun korkulu ruyasıdır matematik kolay kolay sevemeyiz .Çogumuz kabahati matematikte bulur ,oysa durum hiçte oyle degildir .Matematigi sevmeyiz çunku konuları anlayamadıgımız için içimize bir korku yerleşir ,korktugumuz içinde için için köşe bucak kaçarız o dersten .

Oysa yazıda da anlatıldıgı gibi daha kuçuklukten matematik bize sevdirilse ,bizlerin anlayabilecegi şekilde konular anlatılsa eminimki hepimiz çok daha iyi ogrenicek ve matematikten korkmayacagız ,daha başarılı olacagız .

Kendimi ele alırsam okul hayatım boyunca matematigi sevemedim ,ama sırf sınıfı geçmek için elimden geldigince çalıştım .

Yıllar sonra borsaya merak salınca ,dogal olarak matematik tekrar hayatıma girdi ve ögrenciligimde sevemedigim matematigi yavaş yavaş sevmeye başlşadım .

Hatta okul yıllarımda kolay kolay anlayamadıgım konuları ,kızıma yardım ederken kolayca anladım ,kendi kendime aslında ne kadarda kolaymış konular dedim durdum .

Ama okul yıllarında dersten korktugum için en kuçuk zorlukta kitabı kapatıp dersi bıraktım fazla kafa yormadım ,ama insan biraz kafa yorar ve kitaplardaki orneklere biraz goz gezdirirse soruları pekala yapabiliyor ,sadece biraz cesaret ve kafa yormak lazım .

En buyuk gorev anaokulu ve sınıf ogretmenlerine duşuyor ,çocuk daha yeni yeni okumaya başlarken onlara matematigi anlayabilecekleri basit basit orneklerle ogretir ve matematiktan korkmamalarını saglarlarsa ,temeli daha o zamanda saglam atmış olurlar .

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
Megan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Megan'in Mesajına Teşekkür Etti