Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.05.10, 14:03   #6
Megan
Gerçek Üye

Megan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 264
Ettiği Teşekkür: 689
Aldığı Teşekkür: 3153
Rep Derecesi : Megan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Geri Dönüşüm Nedir ?

Pittsy paylaşım için çok teşekkurler ,ellerine saglık .

Aslında halk olarak pek dikkate almadıgımız bir konuya parmak basmışsın ,ne yazıkki dunya kaynaklarının hızla tukendigini farkedemiyoruz hala ve hiç duşunmeden tuketiyoruz .

Hadi diyelimki tukettik ,yaşamanın geregi olarak tuketmek zorundayız ama tuketirken bunları mumkun oranda geriye kazanma yollarınıda goz onunde tutmalı ,mumkun oldugunca bu urunleri geri kazanmaya çalışmalıyız .

Böylece hem yeni istihdam alanları yaratılacak ,hem ulke kaynakları daha verimli kullanılacak ,hemde en onemlisi çevre kirliligi buyuk oranda azalıcak .

Denizlerimizi ,derelerimizi ,guzelim bahçe parklarımızı kısacası tum yaşam alanlarımızı kirletiyoruz .

Elbet gun gelicek doga bizden intikamını alıcak ,nasıl olsa bir şey olmaz deyip o gunlerin gelmesini beklemektense şimdiden yapabilecegimiz bir çok şey var .

Oncelikle plastik ,kagıt ,cam ,metal gibi maddeleri geri donuşum kutularına atmalıyız .

Ayrıca evlerde yemek yaparken çöpe atılan sebze artıklarını ,bozulmuş meyveleride bahçedeki agaç çicek diplerine atarak dogal gubre yapmış oluruz .

Böylece tukettigimiz hemen hemen her şeyi geriye kazanmış oluruz .

Bugunleri çocuklarımızdan borç aldık ,onların yaşamlarını karartmaya hiçbirimizin hakkı yok .

Lutfen dogaya ,atıklarımıza vede gelecegimize sahip çıkalım .

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
Megan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Megan'in Mesajına Teşekkür Etti.