Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.05.10, 02:55   #23
Cem
Üye

Cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 4
Ettiği Teşekkür: 32
Aldığı Teşekkür: 235
Rep Derecesi : Cem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sigara Paketleri Değişiyor , Sigarada Resimli Uyarı Başlıyor!

Sigaraya başlamak tamamen özentilikten ibaret. Eski filmlerde karizmasını elindeki sigaraya borçlu olanlardan tutun, okulun tuvaletinde gizlice içen çocuğa kadar. Resmin, yazının etkili olacağını hiç düşünmüyorum.

Kendimle ilgili bir örnek vereyim, arkadaşlarım yemekten sonra içtikleri sigaradan öyle keyif alırlardı ki, bende istedim. İlk sefer hemen hemen herkesin olduğu gibi öksürerek ve hiç bir keyfini almadan olsa da, ah aptal kafam, zorladım kendimi ciğerlerim sigarayı kabul edene kadar. Bende 6 senedir o keyfi yaşayanlardanım artık.

Bunun haricinde, morali bozuk olup sigara içenler, bu şekilde başlayanlar, çok üzüntülü bir anında ilk sigarasını alanlar, tamamen çevreden görmeyle alakalı.

Çözüm olarak aileleri sunmak işin kolayına kaçmak, aile ne kadar iyi olursa olsun bi yerde kişiye bağlıdır kötü alışkanlıklar. Sonuçta insan hayatında çevre olduğu sürece, sadece ailenin verdikleriyle kötü alışkanlıklar engellenemez. Ailenin vereceği iyi bir eğitimle beraber, yaşadığı yer , oradaki insanlar bakımından kişinin biraz şanslı olması lazım.

"Yeter artık otlanıp duruyorsun, git paket al" demektense , " Abi otlanıyosun, sana da yazık bana da, hazır bırakma şansın var bırak" demek daha iyi olsa gerek.