Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.06.10, 00:55   #34
dR€aM
Gerçek Üye

dR€aM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 35
Ettiği Teşekkür: 1690
Aldığı Teşekkür: 2179
Rep Derecesi : dR€aM muhteşem bir gelişmededR€aM muhteşem bir gelişmededR€aM muhteşem bir gelişmededR€aM muhteşem bir gelişmededR€aM muhteşem bir gelişmededR€aM muhteşem bir gelişmededR€aM muhteşem bir gelişmededR€aM muhteşem bir gelişmededR€aM muhteşem bir gelişmededR€aM muhteşem bir gelişmededR€aM muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Okudum - Tavsiye Ederim...

Tolstoy-Anna Karenina

Şiddetle öneririm. Okuduğum en güzel aşk romanı. Tüm karakterler tek tek
ele alınıyor ve kitap tek bir kişinin etrafında dönmediği için daha çekici hale geliyor.
Anna güçlü bir kadın. Aşkı için tüm hayatını riske atabilecek kadar güçlü.
19. yüzyıl Rusya'sı çok güzel anlatılıyor.
Okurken beni çok etkileyen bir bölüm olmuştu, onu da paylaşmak isterim.

...
Oysa Vronski, ne söylemek istediğini anımsamıyordu artık.Son günlerde iyice sıklaşan bu kıskançlık sahneleri onu korkutuyordu.Belli etmemeye çalışmasına ve bundan, Anna'nın kendisine olan aşkının kanıtını görmesine karşın, kendi aşkının soğuduğunu hissediyordu.Mutluluğun yalnızca bu aşkta var olduğunu kendi kendine defalarca söylememiş miydi? Aşkı için her türlü özveride bulunan bu kadın tarafından tutkuyla sevildiğini hissettiği şu anda, mutluluk, genç kadını Moskova'dan izlediği zamankine göre çok daha uzaktaydı.Şu anda geçmişi özlüyordu kimi zaman.Öte yandan Anna'da aynı Anna değildi; huyu çok değişmiş, fiziksel görünüşü de bozulmuştu. Şişmanlamıştı, aktristen söz ederken olduğu gibi yüzünde onu çirkinleştiren acımasız bir anlam belirmişti.Vronski, ona, kopardığı çiçeğe bakan biri gibi baktı. Bu solgun çiçekte, koparıp mahvettiği güzelliği zorla fark edebiliyordu. Ama Anna'ya duyduğu aşkın en güçlü olduğu zamanda onu yüreğinden koparıp atabileceği halde; artık onu sevmediğini sandığı şu sırada, onları bağlayan bağın asla kopmayacağını anlıyordu.
...

dR€aM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz dR€aM'in Mesajına Teşekkür Etti.