Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.07.10, 03:23   #8
Mathematician
Kroniköğrencideğilartık:D

Mathematician - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 298
Ettiği Teşekkür: 12966
Aldığı Teşekkür: 17543
Rep Derecesi : Mathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Hem kariyer hem iş zor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster

Hemmen konuya geliyorum.... Şimdi şöyle oluyor.. Bayan kısmısı hayatında erkek yokken, kendini ispatlamak, biraz da maddi kazanç sağlamak amacıyla var gücüyle çalışıyor...

Hayatına bir erkek girince; kendini ispatlayacak bir durum kalmadığı gibi, geçim derdi de kalmıyor.. Çünkü onu geçindirmeye gönül vermiş bir armutu bulmuş oluyor...

Şu kısmı anlamadım. Ya da anladığım şekliyle ben de bir şeyler diyeyim.

Bayanların kendilerini ispat etme çabaları olabilir; fakat bu erkeklere karşı olan bir şey değil bana göre. Genel olarak topluma karşı bir durum. Son 20 yıl öncesine kadar pek çok bayanın çalışması babası, abisi, eşi gibi birçok aile büyüğü tarafından yasaklanan bir toplumda haliyle şu zamanda da bayanlar kendilerini ispat etme gereği duyuyorlar. Çünkü bu, onların kendine olan güvenlerini arttırıyor ve bu şekilde hiç kimseye muhtaç olmadan yaşayabilme imkanı buluyorlar.

Şimdi bir de kırmızı bölüme takıldım ki...
Henüz tüm aileler için söyleyemesek de artık birçok evde her iki eş de çalışıyor. Bu durumda kimse kimseyi geçindirmek durumunda kalmıyor. Önemli olan aynı çatı altında birlikte geçinebilmek oluyor.

Şimdi bir de mavi kısma takıldım. Yahu o kadar da haksızlık etme erkeklere. Belki de onlar şikayetçi değildir bu durumdan.