Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.07.10, 14:29   #21
Böcü Dayı
Uzman Üye

Böcü Dayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 32
Ettiği Teşekkür: 4094
Aldığı Teşekkür: 5592
Rep Derecesi : Böcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Taş Atan Çocuklar Sorunu

Birkaç ay önce 20 küsür gün Yüksekovadaydım..

300-500 örgütlü genç ve çocuk grubuyla bu 20 gün boyunca çatıştık durduk..

Kesinlikle sayıları bu kadardı..

Akşamları veya çatışma bittikten sonra (silahlı çatışma değil, molotof, gaz vs.) vatandaşın arasına girdiğimizde batıda görmediğimiz hürmetide gördük.. Ama doğru ama yalan.. Batı illerimizin çoğundan hürmetin, saygının yada normal insan davranışının zerresini görmediğimizde çok oluyor..

Garip bir ikilem var dikkatimi çeken..

Akşama kadar birbirine gaz sık, molotof ye ..

Herşey sanki bir komut verilmiş gibi hoca akşam ezanını okuyunca bitiyor..

Aynı akşam aynı taş atan kişilerle kimsenin baskısı olmadan otur mesela bir yere, yemeklerini ye/yedir.. hemde helal ettirerek..

Tabi sonradan öğrendik bizi şehir merkezinde oyalarlarken uyuşturucu geçişi yapıyor bazı ağalar, belkide para verip güvenlik güçlerini oyalamak için oralara bırakıyorlar.. Tabi yakalandılar..

Yetiştirenler derken öğretmenler kastediliyorsa, orada öğretmen olunda görün bakalım nasılmış?

İstiklal marşı okunmuyor okullarda.. Kesinlikle okunmuyor..

Bunu derken bütün doğuyu kastetmiyorum, bahsettiğim ilçeden sözediyorum..

Ama şuna inanıyorum..

Bu ellerine üç kuruş verilip sokağa salınan çocuklar güvenlik güçlerini oyalarken kaçakçılık yapanların akıllarında kesinlikle bir Kürt devleti falan yok.. Halkını kandırıyorlar, kazanlarını kaynatıyorlar.Şerefsiz oğlu ********lik yapıyorlar..

Bu kandırmalar, korkutmalar, yıldırmalar olmasın Kürt halkı ayrılığı falan düşünmez.. Ayrılık lafı edenler benim görüşüm Ermeni uşakları, büyük kaçakçılar, bölgenin karışık olmasından rant sağlayanlar, birde gençlik hevesiyle milliyetçilik duyguları törpülenmiş kalabalıklar.. Bu milliyetçilik duygularıda zaten belli bir yaşa kadar sürer, sonra normale döner insan çıkmaz sokak olduğunu anlayınca..

Bütün bunlar olmasın ben iddia ediyorum bizim şimdiki halimizden 5 kat daha insanlar.. Ne zamana kadar, onlarda iyice şehirleşip insanlıklarını kaybedene kadar..