Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.07.10, 15:24   #24
Böcü Dayı
Uzman Üye

Böcü Dayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 32
Ettiği Teşekkür: 4094
Aldığı Teşekkür: 5592
Rep Derecesi : Böcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Taş Atan Çocuklar Sorunu

İyi o zaman bir daha anlatayım..

Van'da çalıştığım dönemde Bruki/Brokan aşiretinden bir ahbabımın cenazesi vardı, taziyeye gittim.. O gün meslek içi bir kursta olduğum için resmiydim.. Tabi ben o kadar kalabalık beklemiyordum, duvarla çevrili kapıdan büyük bir bahçeye girince farkettim kalabalığı, istisnasız hepsi ayağa kalktılar , ceketi olanlar ceketini ilikledi, nasıl mahcup oldum.. Fakat iyikide gelmişim dedim..

Ben kimdim ki?

Burada Peygamber efendimiz (sav)'in bir sözünü kullanacağım..

Kuru ekmek yiyen bir kadının çocuğuydum sonuçta.. (hakkaten öyle)

Daha.. Küçük bir memur hatta yaptığı işle alakalı sevilme ihtimali çok zor bir gruptan memur..

Ama gözlerinde bir hatırlanmışlık, adam yerine konulma sevinci okudum..

İçlerinde benden kat kat adam olanlar varken.. Birden sanki o toplulukta en üste konulduğumu hissettim yüzlerinden..

Hem iyi ki gelmişim dedim, hem kaçmak istedim oradan, yada yer yarılsa da içine girmek gibi birşeyler hissettim..

Amacım sessizce bir başsağlığı dileyip gitmekti..

Anladım ki birazcık insan hesabına koymak bile kardeşliğimizi pekiştirecek.

Ki biz zaten gerçekten kardeşiz..

Başka hiçbir ırkla olmadığımız kadar kardeşiz onlarla..

Birbirimizede en benzeriz..

Ama zaman zaman bende de hasıl olan karşılıklı ırkçı, şoven yaklaşımlar, devletin para vererek onları kazanabileceğini sanması..

Devlet para vererek asla onları kazanamaz..

Başka bir çözüm bulunmalı..

Taş atan çocuklarada başka bir çözüm bulunmalı.. Bizim sosyal hizmetler yurtlarına kaldıysa bu çocuklar yandık ki ne yandık..

Daha değişik bir çözüm bulmalıyız.. Çünkü öyle atış serbest demekle eli kanlı örgüt'e prim tanınmış olur.. Bunlar ne kadın biliyor ne çocuk. Ne vicdan var ne merhamet..

Bak aklıma geldi... Bir benzerlik daha buldum..

Nasıl bizde kolayına bir tanınmış aile yada zenginin çocuğu gelmiyorsa al bayrağımıza sarılıp, oralardada tanınmış yada zenginin çocuğu önümüze çıkmıyor taşa sarılıp.. (şiir gibi oldu sonu)